Polskie Radio
Section05
Maryna Gąsienica-Daniel

Zacięty start Polaków. Przegrali z nowymi mistrzami świata

Polski zespół, w składzie: Maryna Gąsienica-Daniel, Zuzanna Czapska, Wojciech Gałuszka i Piotr Habdas, przegrał z Amerykanami w 1/8 finału zawodów drużynowych w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim we francuskim Meribel i zajął ostatecznie dziewiąte miejsce w rywalizacji. Jak się potem okazało, nasi alpejczycy okazali się gorsi od późniejszych mistrzów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT narciarstwo alpejskie sporty zimowe Maryna Gąsienica-Daniel

Polka w czołowej dziesiątce giganta PŚ w Kronplatz!

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 7. miejsce w gigancie Pucharu Świata, który rozegrano we Włoszech w Kronplatz. Polka po pierwszym przejeździe była 11. Wygrała Amerykanka Mikaela Shiffrin, druga była Szwajcarka Lara Gut-Behrami, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Federica Brignone. To już 83. wygrana Shiffrin w Pucharze Świata. Magdalena Łuczak nie ukończyła pierwszego przejazdu.
Zobacz więcej na temat:  narciarstwo alpejskie narciarstwo zjazdowe sporty zimowe Maryna Gąsienica-Daniel SPORT

TYLKO U NAS SMS Zakopane - kuźnia mistrzów. Szkoła inna, niż wszystkie

Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem ma już 45 lat. W tym czasie jej mury opuściło wiele gwiazd sportów zimowych, z Kamilem Stochem i Justyną Kowalczyk-Tekieli na czele. Odwiedziliśmy tę wyjątkową szkołę, by dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, nauka i życie codzienne młodych adeptów, którzy chcą iść w ślady największych gwiazd polskiego sportu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Kamil Stoch Piotr Żyła Justyna Kowalczyk Maryna Gąsienica-Daniel opinie