Polskie Radio
Section05
Siatkówka

Tokio 2020: Michał Kubiak wraca do zdrowia? "Chciałem wejść chociaż na kilka minut"

Polscy siatkarze w poniedziałek pewnie pokonali w trzech setach Włochów i odnieśli pierwsze zwycięstwo w olimpijskim turnieju w Tokio. W końcówce spotkania na parkiecie pojawił się kapitan Michał Kubiak, który walczy z kontuzją pleców. - Chciałem poczuć jak wygląda gra w meczu na hali Ariake - wyjaśnił przyjmujący w rozmowie z TVP Sport. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Tokio 2020 Michał Kubiak Vital Heynen igrzyska olimpijskie igrzyska

TOKIO 2020 Heynen odetchnął: wygrana zdejmie z nas część presji

Polscy siatkarze pokonali w poniedziałek Włochów 3:0 i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Selekcjoner naszej reprezentacji Vital Heynen nie ukrywał zadowolenia z takiej postawy biało-czerwonych. - Mam nadzieję, że ta wygrana zdejmie z nas część presji - mówił Belg dziennikarzom po meczu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Tokio 2020 igrzyska olimpijskie igrzyska Vital Heynen Bartosz Kurek

Zbigniew Bartman, były reprezentant Polski w siatkówce: mamy najsilniejszą drużynę w historii

- Przed samymi Igrzyskami trener miał bardzo duży problem, by wybrać tylko dwunastkę zawodników - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Bartman, były reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, mistrz Europy z 2009 roku i olimpijczyk z Londynu w 2012 roku. - Patrząc na skład personalny, to mamy - na papierze - najsilniejszą drużynę w historii - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Siatkówka SPORT igrzyska olimpijskie zbigniew bartman Tokio 2020

Tokio 2020: "Welcome Poland" i kibice na trybunach. Siatkarze trenują przed igrzyskami

Polscy siatkarze przylecieli kilka dni temu do Japonii i przygotowują się na występ w igrzyskach olimpijskich. Jako jedni z faworytów do zdobycia złotego medalu, na trening przyciągnęli widzów, dla których jest to miła odmiana przed meczami przy pustych trybunach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Tokio 2020 Vital Heynen Wilfredo Leon Bartosz Kurek Michał Kubiak igrzyska igrzyska olimpijskie Fabian Drzyzga piotr nowakowski

Kontrowersyjny wpis o polskich siatkarzach. Jest wyjaśnienie

"Polska nigdy nie była królową siatkówki, ale nigdy nie miała takiego zawodnika jak Leon. Urodzony na Kubie jest znany jako Cristiano Ronaldo siatkówki. Kiedy skacze do ataku, jego kolana znajdują się na poziomie dolnej taśmy" - napisał "The New York Times". Analiza dziennika wywołała burzę w Polsce i teraz gazeta musi się tłumaczyć.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka Wilfredo Leon Tokio 2020 SPORT igrzyska olimpijskie New York Times igrzyska cristiano ronaldo