Nowe technologie w życiu dzieci Są nie tylko dobrodziejstwem współczesnego świata, ale również wyzwaniem. Nowe technologie - osiągnięcie, z którego należy umiejętnie korzystać. – Dla młodych ludzi jest dziwne to, że jeszcze kilkanaście lat temu nie było portali społecznościowych. Pytają, jak komunikowaliśmy się, gdy nie było Internetu i telefonów komórkowych – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Szczęsny, nauczyciel i psychoterapeuta. Zobacz więcej na temat:
Rząd walczy z hazardem Resort finansów chce ukrócić działalność zagranicznych bukmacherów nad Wisłą. Zabiega o to, by aplikacje na smartfony i tablety, oferowane przez firmy nie posiadające koncesji na tego typu działalność w Polsce, nie były dostępne dla mieszkańców naszego kraju. Zobacz więcej na temat:
W zgodzie z ekologią Ekologia staje się nam coraz bliższa. Kupujemy ekologiczne produkty, z których przyrządzamy zdrowe posiłki, garderobę wybieramy zwracając uwagę na to z czego i w jakich warunkach jest wytwarzana, a za najlepszy wypoczynek uznajemy ten na łonie natury. O tym dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą i jak być „eco” mówili goście Polskiego Radia 24 Aleksandra Pawelska, Mateusz Durlik i Daniel Baliński. Zobacz więcej na temat: ekologia
24. Poziom: Problem planowanego postarzania sprzętu Sprzęt elektroniczny bardzo często psuje się tuż po gwarancji. Istnieje przekonanie, że nie jest to wcale przypadek, a efekt tzw. planowanego postarzania urządzeń. Według tej teorii celem producentów jest to, by klienci jak najczęściej kupowali nowy sprzęt, który zastąpi starsze i zepsute wersje. Zobacz więcej na temat:
Wojna o śmigłowce W miniony wtorek podano do wiadomości, że śmigłowce dla polskiej armii dostarczy konsorcjum Airbus Helicopters, a antyrakiety w programie "Wisła" amerykański Raytheon z zestawami Patriot. To jedne z najdroższych przetargów od wielu lat. O zakupie śmigłowców w Polskim Radiu 24 rozmawiali Andrzej Kiński i Andrzej Walentek. Zobacz więcej na temat: wojsko
Foteliki samochodowe do kontroli Jak przewozić dziecko w samochodzie w bezpieczny sposób? Można dowiedzieć się o tym dzięki akcji społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. O szczegółach kampanii mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Kminikowska, z organizacji foteliki.info. Zobacz więcej na temat: dzieci
Łatwiej stracić prawo jazdy Obowiązują nowe, wyższe mandaty za wykroczenia drogowe. Do tego od połowy maja zostaną zaostrzone kary m.in. względem nietrzeźwych kierowców. Najważniejszą zmianą jest jednak możliwość natychmiastowego zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące przez policjanta. Zobacz więcej na temat:
Firmy bezprawnie straszą internautów Kancelarie wzywające Polaków do zapłaty za rzekome internetowe piractwo często straszą wizją wysokich odszkodowań. – Firmy liczą, że internauci zapłacą te 100-300 zł, nie chcąc mieć dalszych kłopotów. Zobacz więcej na temat:
Test marshmallow drogowskazem sukcesu Walter Mischel pokazał dziecku słodką piankę marshmallow i dał mu wybór: może zjeść słodycz od razu albo zaczekać i dostać dwie pianki za jakiś czas. Badanie marshmallow - test stosowany w psychologii pokazało na przestrzeni lat, że zdolność do odraczania gratyfikacji jest warunkiem udanego i satysfakcjonującego życia. Zobacz więcej na temat:
Iskierki Wyobraźni w Odysei Umysłu Stowarzyszenie Iskierki Wyobraźni to organizacja powstała z inicjatywy młodzieży pełnej pasji i pomysłów. Dzięki swojej kreatywności jej członkowie znaleźli się wśród 31 drużyn z Polski, które wezmą udział w konkursie Odyseja Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Zobacz więcej na temat: dzieci
Finał FameLab Poland Rzetelnie, z charyzmą i pasją. Ciekawie, na temat i… w 3 minuty – tak musi zaprezentować się uczestnik FameLab, by stać się zwycięzcą konkursu na najlepsze wystąpienie naukowe. Finał już 25 kwietnia 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w nim udział 10 młodych, prężnych i zdolnych naukowców oraz wyśmienitych mówców. Zobacz więcej na temat:
Ekspaci: „Nocne wilki” ciągnie do Polski Członkowie rosyjskiego klubu motocyklowego „Nocne Wilki” chcą pod koniec kwietnia przejechać z Moskwy do Berlina. W ten sposób pragną uczcić 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Ich trasa wiedzie przez Polskę, co wywołuje ogromne kontrowersje. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Mistrzostwa świata World of Tanks Dwanaście najlepszych ekip z całego świata, pula nagród wynosząca ponad 1 mln złotych, gwarancja najwyższego międzynarodowego poziomu. W dniach 25-26 kwietnia warszawska Hala Expo XXI stanie się placem boju o tytuł najlepszej drużyny globu w kultowej już grze Word of Tanks. Zobacz więcej na temat:
Auto z drugiej ręki tanio kupię Każdego roku zmienia właścicieli w Polsce ponad 600 tys. używanych samochodów. Kupowanie aut w niższych cenach może okazać się jednak pułapką. – Zanim zdecydujemy się na zakup używanego samochodu, warto sprawdzić kim jest jego właściciel – namawiał w Polskim Radiu 24 Przemysław Vonau, ekspert motoryzacyjny. Zobacz więcej na temat:
Jubileusz papieża Benedykta Joseph Ratzinger obchodzi 88. urodziny. Emerytowanemu papieżowi życzenia z tej okazji złożył m.in. urzędujący obecnie papież. Franciszek odprawił mszę za swojego poprzednika i wezwał wiernych do modlitwy za niego. Zobacz więcej na temat:
Po bezpłatną poradę do prawnika W najbliższą sobotę w całej Polsce odbędzie się IX Dzień Bezpłatnych Porad Prawnych. Adwokaci będą nieodpłatnie udzielać odpowiedzi osobom, które z powodu sytuacji materialnej lub życiowej nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z pomocy prawnika. Zobacz więcej na temat:
Zrównoważony rozwój sposobem na życie Koncepcja tzw. zrównoważonego rozwoju ma być receptą na stabilność gospodarki i zapewnienie kolejnym pokoleniom godnego życia. – To taki rozwój, który nie niszczy kapitału naturalnego i zapewnia możliwość rozwoju następnym generacjom – tłumaczył w Polskim Radiu 24 Adam Koniuszewski, ekspert ds. finansów i sustainability. Zobacz więcej na temat:
Arktyka – lodowy skarb Arktyka, za sprawą topnienia pokrywającego ją lodu, posiada ogromne znaczenie gospodarcze i polityczne. Jej potencjał jest ogromny głównie ze względu na znajdujące się tam złoża ropy i wielu cennych minerałów. Prof. dr hab. Piotr Głowacki, kierownik Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie oraz dr Michał Łuszczuk, członek Komitetu Badań Polarnych mówili w Polskim Radiu 24 o rozwoju Arktyki. Zobacz więcej na temat: