Powrót legendy: Mortal Kombat X W kwietniu premierę będzie miała gra Mortal Kombat X, czyli kolejna część kultowej serii bijatyk. O historii gier i filmów o tym tytule opowiadał w Polskim Radiu 24 Tomasz Kutera z serwisu Polygamia i Bartek Przybyszewski, autor fanpage'a na facebook'u "Bardzo Złe Filmy". Zobacz więcej na temat:
25 lat temu zniesiono cenzurę W czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej dziennikarze, pisarze, satyrycy i ludzie teatru byli objęci cenzurą. Miała ona charakter totalny, prewencyjny i represyjny. Jej likwidacja jest symbolem odzyskiwania przez Polskę i Polaków wolności. O znaczeniu cenzury mówili w Polskim Radiu 24 Jerzy Kisielewski, publicysta oraz działacze opozycji demokratycznej PRL: Mirosław Chojecki, wydawca w drugim obiegu ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Waldemar Maj, współinicjator budowy Memoriału Wolnego Słowa w Warszawie. Zobacz więcej na temat: cenzura
Motoryzacyjna pasja od najmłodszych lat Szybkie i piękne samochody nie są już zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych mężczyzn. U najmłodszych pasję do motoryzacji można zaszczepić przez wspólne budowanie modeli samochodów w skali 1:10. O rozbudzaniu pasji motoryzacyjnej od najmłodszych lat mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Sierpowski, wydawca i redaktor naczelny magazynu AutoRok. Zobacz więcej na temat: motoryzacja
Jakub Porada: Podróżując pracuję jak prawdziwy reporter - Polska ma ogromny potencjał. Mało kto wie, że jedyne muzeum Eskimosów jest pod Gołdapią. W naszym kraju są miejsca, które warto odwiedzić, a podróżowanie nie zawsze musi łączyć się z dużymi kosztami – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Porada, dziennikarz telewizyjny i podróżnik. Zobacz więcej na temat: podróże
500. numer miesięcznika „W Drodze” Ukazał się jubileuszowy 500. numer miesięcznika „W Drodze”. O wyjątkowym wydaniu pisma i nie tylko opowiadał w audycji „Nie tylko o sporcie” ojciec Roman Bielecki, redaktor naczelny miesięcznika i wielki miłośnik sportu. Zobacz więcej na temat:
Więzienia UB ze Strzeleckiej 8 na liście zabytków Mazowiecki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków piwnice w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej 8 w Warszawie. Miejsce zostaje objęte ochroną konserwatorską, a razem z nim unikatowe inskrypcje, modlitwy, inicjały i obrazki trzymanych oraz torturowanych tam więźniów. Zobacz więcej na temat:
Ostrożnie z dronami Drona możemy już kupić za 100 zł. Ich stale spadająca cena zachęca do zakupu i zwiększa dostępność urządzeń na rynku. Jednak natłok dronów może zagrażać naszemu bezpieczeństwu i prywatności. Zobacz więcej na temat:
Most Łazienkowski przejezdny jeszcze w tym roku? – To jest możliwe. Jednak doprowadzenie do tego będzie kosztowało wiele wysiłku – oceniał w Polskim Radiu 24 mgr inż. Włodzimierz Walerych, specjalista ds. inżynierii lądowej. Władze Warszawy jeszcze w tym tygodniu mają wybrać firmę, która zajmie się remontem przeprawy. Zobacz więcej na temat:
Zadbaj o ogródek na wiosnę Do Polski przywędrowała moda na wystylizowany i dobrze utrzymany ogród. O tym, jak stworzyć wymarzony ogródek opowiadała w Polskim Radiu 24 Danuta Młoźniak, projektantka ogrodów i założycielka portalu „Ogrodowisko”. Ogród to nie tylko miejsce relaksu, ale także sposób na aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Zadbany przydomowy kawałek zieleni nie tylko cieszy oko, ale ma także walory zdrowotne. Zobacz więcej na temat: hobby
Pieszo przez Iran Łamanie praw człowieka, władza mułłów i spory wokół programu atomowego – z tym w Polsce kojarzymy Iran. A może mylimy się co do Teheranu? W Polskim Radiu 24 Iran „odczarowywał” podróżnik i fotograf Łukasz Supergan. Zobacz więcej na temat: Iran podróże
Za i przeciw dla polskiego socmodernizmu Katowicki Spodek i warszawska Rotunda to symbole powojennego modernizmu w Polsce. Okazuje się, że to, co dla niektórych jest oznaką zamierzchłych czasów komunizmu, dla innych jest funkcjonalnym, nowoczesnym i nietuzinkowym budynkiem, pretendującym do miana dziedzictwa kulturowego Polaków. Zobacz więcej na temat:
Kalorie na świątecznym stole Barszcz, jajka faszerowane, mazurki i babki. Dziś wielu Polaków zasiadło za suto zastawionymi stołami. Bardzo często w wielkanocnym menu królują wysokokaloryczne potrawy. W Polskim Radiu 24 dietetyk Joanna Giza podpowiadała w jaki sposób jeść, by nie cierpieć z powodu przejedzenia, a także jak szybko wrócić do formy po świętach. Zobacz więcej na temat: zdrowie
Nowe technologie w służbie harcerstwu W Warszawie ruszyła pilotażowa akcja Związku Harcerstwa Polskiego "Zbliż wakacje". Jednym z wyróżników przedsięwzięcia są innowacyjne puszki elektroniczne. Dzięki nim wszyscy chętni będą mogli szybko i wygodnie przekazać datek na wakacyjne wyjazdy harcerzy. Wystarczy przyłożyć zbliżeniowo kartę płatniczą do terminalu zainstalowanego w puszce. Zobacz więcej na temat:
24. Poziom: Legenda Heroes of Might & Magic wciąż żywa Reedycja trzeciego wydania w wersji HD, a także wrześniowa premiera siódmej odsłony cyklu. Rok 2015 zapowiada się wyjątkowo dla fanów serii Heroes of Might & Magic. – Oczekiwania są bardzo duże. Z napięciem czekamy na pojawienie się kolejnej części Heroesów – przyznał Konrad Sas z Jaskini Behemota, Stowarzyszenia Miłośników Fantasy. Zobacz więcej na temat:
Auto jak spod igły? Dzięki detailingowi to możliwe Na wiosnę budzi się nie tylko przyroda. To również moment, w którym właściciele samochodów przypominają sobie o wyglądzie swoich aut. Co zrobić, żeby z dumą zasiadać za kółkiem samochodu na wiosnę? Najlepiej zafundować mu specjalną kurację dla aut - detailing. O tym, jak przywrócić świetność auta w Magazynie Motoryzacyjnym Mariusza Gzyla. Zobacz więcej na temat:
Wschodnia sztuka sakralna na ikonach Wielka Sobota to czas wyczekiwania między śmiercią Jezusa Chrystusa a jego zmartwychwstaniem. To również czas, w którym według Wyznania Apostolskiego Chrystus „zstąpił do piekieł”. Motyw przez wieki pobudzał wyobraźnię artystów i był tematem ich prac, chociaż nie tak popularnym jak ukrzyżowanie i zmartwychwstanie. Zobacz więcej na temat:
12 ton skarbów z Wisły Szwedzi w czasie potopu szwedzkiego w XVII złupili polskie dzieła sztuki, kosztowności i księgi. Po 350 latach część grabionych przedmiotów wróciła do Polski. Wszystko za sprawą znaleziska archeologów, którzy na dnie Wisły odkryli 12 ton skarbów. Zobacz więcej na temat:
Najsłynniejsze krzyże Polski Każdy ma szczególne znaczenie i niezwykłą historię. Krzyż na Giewoncie, w Nowej Hucie. Które z nich są najsłynniejsze i co symbolizują? O polskich krzyżach w Polskim Radiu 24 opowiadali ks. prof. Michał Janocha i prof. Jan Żaryn. Zobacz więcej na temat: historia Polski