Medycyna estetyczna. Ile zdrowia kosztują nas zabiegi?
Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety tracą włosy, i dla tych drugich jest to zdecydowanie bardziej traumatyczne. - Część włosów, głównie z tyłu głowy, jest odporna na testosteron, więc w tych obszarach owłosienie pozostaje. Góra i przód mniej. Proces wypadania włosów może być bardzo wczesny, choć u większości mężczyzn zaczyna się on ok 30. roku życia - tłumaczył dr Grzegorz Turowski.
Cały problem, jak tłumaczył ekspert, polega więc na tym, "jak znaleźć włosy, które są odporne na działanie testosteronu i umieścić je tam, gdzie chcemy". - Możemy pobrać część włosów z tyłu głowy i "przerzucić" je na przód, zostawiając jednak część w taki sposób, by było to właściwie nie do rozpoznania - mówił.
Włosy przeszczepiane pozostają w danym miejscu na zawsze. Jeśli więc nawet nasze "naturalne" owłosienie będzie się przerzedzać, włosy przemieszczone celowo wciąż pozostaną tam, gdzie je umieściliśmy dr Grzegorz Turowski
Dlaczego lekarze starają się unikać robienia przeszczepu włosów u mężczyzn ok. 20. roku życia? Jak przebiega ten zabieg i czy jest bolesny? Jak wygląda rekonwalescencja i jak dbać o przeszczepione włosy? Jak wyglądały zabiegi przeszczepu włosów przed laty? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Marta Hoppe
Materiał przygotowała: Weronika Puszkar
Gość: dr Grzegorz Turowski
Data emisji: 20.04.2018
Godzina emisji: 14.05
kd/kul