Rzuć wszystko i zostań artystą!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 16:50
- Zapraszamy wszystkich, by na chwilę przestali zajmować się swoimi sprawami i pobawili się w artystów - mówi gość Kontrkultury, Jolanta Pollesch, konserwator dzieł sztuki.
Audio

Już za tydzień, w sobotę 28 maja, odbędzie się XV Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jednym z gości Pikniku będzię Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Cieszymy się, że możemy przybliżyć publiczności w łatwy i zrozumiały sposób historię nauki, ponieważ Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego jest też muzeum historii nauki - wyjaśnia Jolanta Pollesch, główny konserwator Muzeum UJ.

Podczas Pikniku zaprezentowane zostaną interaktywne zabawy z dziedziny matematyki i fizyki. Wiele uwagi także będzie poświęcone sztuce - szczególnie malarstwu. Muzeum przybliży techniki malarskie, z jakich korzystali znani twórcy - Wyspiański, Fałat, Wyczółkowski, czy Pankiewicz.

- Pracownia Konserwacji dzieł sztuki odpowie na pytanie, czy istnieje wolność w konserwacji. Ustalimy, czym powinien kierować się człowiek, który przekazuje dorobek sztuki, kultury, tradycji następnym pokoleniom - podkreślił gość Kontrkultury. - Zapraszamy wszystkich, by na chwilę przestali zajmować się swoimi sprawami i pobawili się w artystów.

By poznać pracę konserwatorów sztuki przyjdź na XV Piknik Naukowy! Zapraszamy 28 maja 2011, godz. 11.00 w Parku Marszałka Rydza-Śmigłego.

Audycji można posłuchać klikając w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie artykułu.

pg

Czytaj także

Nieznane dzieła Jacka Malczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2009 06:18
Muzeum Narodowe prezentuje ponad 300 prac artysty, wiele dotychczas nie wystawianych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chrystus" powróci na salony

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 14:30
Wawelscy konserwatorzy uratowali dzieło wielkiego malarza renesansu Lucasa Cranacha Starszego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice prześwietlonych malarzy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2011 10:00
Nowa technologia pozwala lepiej poznać proces przygotowania i tworzenia malarskich dzieł autorstwa wielkich mistrzów - Rembrandta, Caravaggia czy Rubensa.
rozwiń zwiń