Polskie Radio
Section05
USA

Biały Dom: Trump poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Przywódcy Demokratów i Republikanów poinformowali w niedzielę, że osiągnęli porozumienie ws. zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Zdaniem amerykańskich komentatorów, kongresmani znaleźli się w ten sposób na kursie kolizyjnym z Białym Domem. Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu były korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Waszyngtonie Tomasz Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Rosja Biały Dom Waszyngton Władimir Putin sankcje Donald Trump

NASZ WYWIAD Były ambasador USA w Polsce: nigdy więcej nie będzie Jałty

Po upadku ładu jałtańskiego w 1989 roku postanowiliśmy nie powtarzać popełnionych błędów, za to współpracować z Polską przy budowie wolnej i zjednoczonej Europy. Wszystkie rządy – prawicowe, liberalne, postkomunistyczne – były doskonałym partnerami – mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl były ambasador USA w Polsce Daniel Fried.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Rosja Ukraina Raport Białoruś

Dokumenty władz emigracyjnych z USA trafiły do Polski

Dokumenty polskich władz emigracyjnych ze Stanów Zjednoczonych, w tym materiały Rady Narodowej RP, czyli organu doradczego prezydenta i rządu na uchodźstwie, trafiły do Archiwum Akt Nowych. Z wybranymi dokumentami można zapoznać się w internecie. O odnalezionych dokumentach mówił w Polskim Radiu 24 historyk dr hab. Sławomir Cenckiewicz i dyrektor Archiwum Akt Nowych Tadeusz Krawczak.
Zobacz więcej na temat:  IPN USA Sławomir Cenckiewicz