Czwórka

Mikołaj Roznerski - przystojny i nieokrzesany

22.12.2012 19:30
Jeszcze w liceum nie wiedział, co będzie w życiu robić. W okolicach matury chciał być chirurgiem plastycznym a ojciec proponował mu zostanie na gospodarstwie... Został jednak aktorem. A o swoim debiucie na dużym ekranie opowiedział w Czwórce.

Hip-hop go… porusza. – Już jako 16-latek stałem z chłopakami przy PC-cie i w piwnicach nagrywaliśmy kawałki "od serca" – mówi aktor w Czwórce. Jako młodzieniec Roznerski należał także do kółka teatralnego, ale czuł, że jest słab i na scenę wychodził onieśmielony. Do szkoły teatralnej jednak zdawał  - za namową przyjaciela - i nie za pierwszym razem, ale w końcu udało mu się dostać.

Aktor, znany z roli przystojnego i nieokrzesanego Marcina w "M jak miłość", a także  "Na Wspólnej”, teraz zadebiutuje na dużym ekranie w filmie "Supermarket". – To ogromna satysfakcja – mówi Roznerski w Czwórce. – Strasznie się cieszę, że ten film w końcu się urodził, bo wszystko zaczęło się już trzy lata temu i przez ten czas wiele się zdarzyło.

"Supermarket" to historia pewnego sylwestrowego dnia. Klienci robią w klepie zakupy, a jeden z najmłodszych ochroniarzy (grany przez Roznerskiego), przyuważa drobnego złodziejaszka. Tu akcja zaczyna przyspieszać.– Scenariusz miał ponad 100 stron – wspomina aktor w Czwórce. – Jednak to, co widz zobaczy w kinie będzie różnić od tego, co było napisane na papierze…

W "Supermarkecie" zobaczymy m.in. Przemysława Bluszcza, Mariana Dziędziela, oraz Izabelę Kunę. Dowiedz się więcej o filmie i o życiu Mikołaja Roznerskiego, słuchając nagrania rozmowy z audycji "Kontrkultura".

Mikołaj
Mikołaj Roznerski (w środku) w studiu Czwórki

(kd/czwórka)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń