Dwójka

Podsumowanie roku w muzyce

30.12.2011 14:20
Goście Jacka Hawryluka podsumowali życie muzyczne w Polsce w mijającym roku. Sukcesy i porażki, transformacje i konflikty, muzyka, opera i balet.

W piątkowym "Sezonie na Dwójkę" dyskutowaliśmy o życiu festiwalowo-koncertowym. Festiwale czy filharmonie – gdzie leży punkt ciężkości? Zastanawialiśmy się też, jak wygląda życie operowo-baletowe poza Warszawą.

Porozmawialiśmy  o roli, programie i strukturze organizacyjnej instytutów muzycznych, o przekształceniach i konfliktach, które dotykają polskie zespoły muzyki dawnej i orkiestry filharmoniczne w Krakowie, Łodzi czy Białymstoku.

Pochyliliśmy się nad krytyką muzyczną i jej dokonaniami w mijającym roku. Opowiedzieliśmy o największych sukcesach i potknięciach polskich artystów.

Nie mogło też w naszej refleksji zabraknąć dwóch ważnych wydarzeń AD MMXI: Konkursu Wieniawskiego oraz kulturalnego programu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Gośćmi Jacka Hawryluka byli: Dorota Kozińska, Agata Kwiecińska, Kacper Miklaszewski oraz Jacek Marczyński.


Zapraszamy także do wysuchania podsumowania 2011 roku w muzyce współczesnej - audycja Ewy Szczecińskiej zatytułowana była "Nowa, najnowsza - muzyka współczesna w 2011 roku". Gośćmi audycji byli Daniel Cichy i Jacek Hawryluk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń

Czytaj także

rozwiń zwiń