"Korolowo" - nowy singiel na lato od duetu Chair

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 17:30
Mówią, że ich muzyka uzyskuje pełnię, tylko kiedy konfrontuje się ze słuchaczami. I to właśnie z nimi duet Chair świętował premierę nowej piosenki "Korolowo". Na plaży pod Mostem Poniatowskiego w Warszawie z muzykami spotkał się Adam Smolarek. 
Duet Chair w składzie Hubert Kurkiewicz i Cura.
Duet Chair w składzie Hubert Kurkiewicz i Cura.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Chair tworzą multimedialni artyści - Cura i Hubert Kurkiewicz.
  • Pierwsze EP-ka duetu "Po co muzyka" ukazała się w czerwcu 2022 roku nakładem wytwórni Tygrysy Records, której dyrektorem artystycznym jest Błażej Król.
  • "Korolowo" to najnowszy singiel Chair.

To, co grają, określają zbitką country-porn-punk, ale przyznają, że nie trzymają się sztywno zasad i nie wykluczają wędrówek po innych gatunkach. Ich najnowsza piosenka "Korolowo" przenosi słuchaczy w ramiona tych, którzy płaczą do ABBY i Bee Gees.

Utwór nieokolicznościowy

- "Korolowo" to tytuł z twistem. Pozamienialiśmy litery, stworzyliśmy nowe słowo, ale interpretację pozostawiamy słuchaczom - mówi Hubert Kurkiewicz. - To nasz trzeci numer od wydania EP-ki i pierwszy "nieokolicznościowy". 

Utwór z zespołem z Klawo "I <3 Cię" był na święta, "A Card… Is For U" z hage-o - na walentynki, "Korolowo" ukazuje się przed wakacjami, ale czy jest "letniakiem"? . - Wszystko zależy od tego, jakie masz lato - mówi Cura. - Ta piosenka powstawała wtedy, kiedy powinno być już ciepło, a ja przez pogodę zapomniałem, jak wygląda słońce. "Korolowo" miało mi przypomnieć, o czym jest lato.

O czym jest lato?

- Lato jest o tym, że nigdy nie wychodzi - dodaje Kurkiewicz. - Że jeśli masz plany, to one nie zawsze wychodzą. A im bardziej są dokładne, tym większa szansa na niepowodzenie. Serwujemy przekaz, z którym można łatwo się identyfikować, szczególnie, ale nie tylko, podczas poszukiwania celu i szczęścia w letnich miesiącach.

Sprawdź też:

Chair - nowy kierunek brzmienia?

Utwór utrzymany jest w innej stylistyce nich piosenki z EP-ki - więcej w nim popu, mniej country i punka. - To nie ma być zwiastun zmiany kierunku działania, ale kiedy słucham "black oil" z albumu to myślę, że "Korolowo" mógłby być jego kontynuacją - wyjaśnia Cura. - "Black oil" świetnie nam się gra na żywo, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co wydarzy się na naszym nowym albumie. Cały czas szukamy.

Posłuchaj
06:48 CZWÓRKA Niedziela Rezydentow - chair 18.06.2023.mp3 "Korolowo" - duet Chair o nowym singlu (Niedziela Rezydentów/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: "Niedzielę Rezydentów"

Prowadzi: Adam Smolarek

Goście: Cura i Hubert Kurkiewicz (Chair)

Data emisji: 18.06.2023

Godzina emisji: 18.15

kul

Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwidy ewoluują. Jaka jest nowa płyta zespołu?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 09:20
Po ponad czterech latach przerwy, Zwidy powróciły z drugim albumem. "Nigdy nie będę taki, jak bym chciał" to krążek o podążaniu swoją drogą. - Co ciekawe, nasze teksty, pisane z perspektywy trzydziestolatków, paradoksalnie trafiają też do coraz młodszych odbiorców - mówią muzycy w Czwórce. - To też było widać na koncertach.
rozwiń zwiń