Gitary na emocjach. Co słychać w Peleton Records?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 16:40
Peleton Records to dom dla polskiego niezalu. W katalogu wytwórni znajdują się m.in. daysdadysdays, Pavement Pizza czy Syndrom Paryski. - Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie jest nasze brzmienie, bo szukamy połączeń na gruncie międzyludzkim i emocjonalnym. Ale najlepiej czujemy się w muzyce gitarowej - przyznają Paweł Porzych  i Krzysztof Sarosiek.
Od lewej: Paweł Porzych  i Krzysztof Sarosiek z Peleton Records oraz Adam Smolarek.
Od lewej: Paweł Porzych i Krzysztof Sarosiek z Peleton Records oraz Adam Smolarek.Foto: Czwórka/Ula Kaczyńska

Muzycy muzykom

Peleton założyli muzycy chcący pomóc innym muzykom. - Po latach działania nadal trzymamy się tego założenia, ale też wydaje nam się, że idziemy w stronę większych zespołów. Ale nawet jeśli zaczniemy wydawać coś bardziej znanego, to zaraz po tym, albo zaraz przed tym, damy szansę komuś młodszemu - opowiadają Paweł Porzych  i Krzysztof Sarosiek. - Przedwczoraj ogłosiliśmy na przykład wydanie zespołu Trujące Kwiaty. Bardzo ciekawego i bardzo młodego, bo jego muzycy mają po osiemnaście lat. Tego szukamy i takich artystów chcemy promować. Jest to dla nas bardzo ważne.

Co w programie Peleton.Fest?

Wytwórnia jest także organizatorem imprezy Peleton.Fest, która w tym roku odbędzie się w dniach 4-5 listopada w warszawskim klubie Hydrozagadka. - Po sprzedaży biletów widać, że będzie jeszcze więcej ludzi niż w ubiegłym roku. A to znaczy, że nie tylko w niezalu przybywa świeżych twarzy, ale że coraz więcej osób chce tego słuchać - podkreślają goście Czwórki. - Jako wytwórnia mamy określony lineup i kiedy robimy festiwal, który z założenia ma się składać tylko z naszych artystów, to trudno kogoś zaskoczyć. Raczej zaskakujemy tym, kto nie zagra - śmieje się Krzysztof Sarosiek. - Ale przygotowaliśmy też dwie niespodzianki. Małgola, No jest w naszym katalogu, ale na festiwal przyjedzie z Walii, gdzie obecnie mieszka. I to będzie jej pierwszy występ w Polsce po wydaniu u nas płyty. W Hydrozagadce zagra też zespół Gołębie, który właśnie dołączył do Peletonu. To formacja znana fanom muzyki shoegaze’owej, która wyda u nas nową EP-kę.  

Małgola, No - Granie na czas | Peleton Records


Sprawdź także:

Koniec Syndromu

Na festiwalu po raz ostatni na żywo wystąpi Syndrom Paryski, zespół, który właśnie poinformował fanów o zakończeniu działalności. - Ta sytuacja nas samych zaskoczyła i jeszcze nie oswoiliśmy się z tą wiadomością - przyznają założyciele Peletonu. - Wiemy tylko tyle, że to nie jest żart. Koncert w Warszawie będzie tym ostatnim, ale wydamy w tym roku jeszcze dwa pożegnalne single Syndromu.  

Syndrom Paryski – Nie Śpię | Syndrom Paryski

Posłuchaj
54:12 2022_10_13 19_05_41_PR4_Wieczor_Rezydentow.mp3 Co słychać w wytwórni Peleton Records? (Wieczór Rezydentów/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Wieczór Rezydentów

Prowadził: Adam Smolarek

Goście: Paweł Porzych i Krzysztof Sarosiek (Peleton Records)

Data emisji: 13.10.2022

Godzina emisji: 19.15

kul

kul/kor

Czytaj także

Jazz na luzie. Zespół Klawo z debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 21:00
Są młodzi, zdolni i kochają jazz. - Gramy na luzie, bo dobrze się ze sobą czujemy - mówią członkowie zespołu Klawo, który wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki na festiwalu Up To Date w Białymstoku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hypnagogic pop od Kurkiewicza. Jak powstał utwór "Luna"?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 16:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki. Tym razem w cyklu "Był sobie numer" o utworze "Luna" opowiada Hubert Kurkiewicz. 
rozwiń zwiń