Goofy Ginz z nowym singlem, w poszerzonym składzie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 19:00
Psychodelia, shoegaze, grunge i alternatywa to przestrzeń muzyczna, po której porusza się zespół Goofy Ginz. - Eksperymentujemy z różnymi brzmieniami i nie boimy się rozwiązań, które mogą zaskoczyć słuchacza - opowiadają muzycy Jasiek i Longer. 
Reprezentacja zespołu Goofy Ginz i Michał Daniluk w studiu Czwórki.
Reprezentacja zespołu Goofy Ginz i Michał Daniluk w studiu Czwórki.Foto: Czwórka/mat. promocyjne
  • Goofy Ginz grają razem od 2019 roku.
  • Na początku "chcieli tworzyć muzyczna psychodelę, teraz ska wpuszczają w hard core".
  • Obecnie zespół - w nowym, poszerzonym składzie - pracuje nad nowymi utworami. 

Goofy Ginz - historia zespołu

Krakowsko-rzeszowski skład - Goofy Ginz - działa od 2019 roku i odnajduje się w gatunkach takich, jak: psychodela, shoegaze, grunge i alternatywa. 

- Poznaliśmy się na imprezie. Jaśkowi właśnie posypał się band, ja szukałem nowego zespołu, bo nie chciałem juz grać rock’n’rolla - wspomina Longer. - Któregoś dnia, będąc na wiosce u dziewczyny Jaśka, zaczęliśmy jamować. Wyszło naturalnie, tak powstał Goofy Ginz. 

- Usłyszałem go podczas jednej z imprez, które weekendami odbywają się na rzeszowskich wałach. Zobaczyłem chłopaka z gitarą i pomyślałem, że po raz kolejny będę zmuszony do słuchania imprezowych szlagierów. Tymczasem Longer grał swoje improwizację i tym mnie w sobie rozkochał - dodaje wokalista zespołu.   

Eksperyment złożony z wielu gatunków

W 2021 roku wydali pierwszą, garażową EP-kę "No Matter What You’re On", która w dużej mierze była nagrana domowymi sposobami w garażu rodziców Jaśka - gitarzysty i wokalisty zespołu. 

- Nasza muzyka jest eksperymentem składającym się z wielu różnych gatunków. W utworach zostawiamy przestrzeń na fragmenty, które udaje nam się stworzyć "przy okazji", na melodie, które w jakiś sposób nam się spodobają. W jednym z utworów na przykład ska wchodzi nagle w post hardcore. Kiedyś chcieliśmy robić tylko psychodelę, ale teraz nie boimy się takich nieoczywistych rozwiązań - opowiadają muzycy. 

Posłuchaj
10:50 CZWÓRKA Formuøa brzmienia 15.04.2024.mp3 Jaka jest historia zespołu Goofy Ginz (Formuła brzmienia/Czwórka)

Zwrotki do śpiewania, refreny do wrzasku

Pod koniec tego samego roku członkowie zespołu zabrali się za nagrywanie pełnoprawnego płytowego debiutu. Album "Twas Fun" ukazał się 20 maja 2023 roku.

- To mieszanka melancholijnych zwrotek z wściekle wywrzeszczanymi refrenami. Tripujący shoegaze z nerwowym noise rockiem, śmiertelnie poważne wersety z grymaśnymi żartami. Trochę eklektyzmu, trochę bałaganu, ale przede wszystkim dobra zabawa - opisują wydawnictwo rozmówcy Michała Daniluka.

czerwiec, sierpień, jesień | Goofy Ginz

Jakie plany na przyszłość ma ją Goofy Ginz?

Ich najnowszy utwór - "Czerwiec, sierpeń, jesień" - to pierwszy singiel Goofy Ginz po polsku, a także pierwszy nagrany w poszerzonym, pięcioosobowym składzie. - Wakacje zamierzamy poświęcić na nagrywanie kolejnych numerów, tak żeby jesienią móc wydać EP-kę. Fajnie jakby nam się to udało - przyznają Jasiek i Longer. - Na razie czas na próbach poświęcamy na szkolenie nowego perkusisty i staramy się rozgościć się w tym powiększonym składzie.  

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Formuła Brzmienia

Prowadzi: Michał Daniluk

Gość: Janek i Longer (zespół Goofy Ginz)

Data emisji: 15.04.2024

Godzina emisji: 22.14

kul


Czytaj także

Debiut duetu 99. Mariaż post-punka, techno phonku

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 13:34
"Arachnophobia" to pierwsza wspólna płyta Bartłomieja Czapskiego i Krzysztofa Szyca, chłopaków, którzy znają się od podstawówki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczasy z "Programem". Jak brzmi ich nowa epka i czy epką miała być?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2024 10:58
Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło tworzą pod szyldem Wczasy już od 8 lat. Właśnie wydali nową epkę zatytułowaną "Program". 
rozwiń zwiń