X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksandra Radwan: aktorstwo to dialog z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 18:30
- To trudny zawód. Wymaga cierpliwości, pokory i wiary w siebie. Ale teraz, kiedy dyplom mam już w kieszeni, nie wyobrażam sobie, że miałabym robić coś innego - mówi w "EX Magazine" aktorka Aleksandra Radwan.
Audio
  • Rozmowa z aktorką Aleksandrą Radwan o aktorstwie, a także m.in. nowym słuchowisku Czwórki "Długa Ziemia" (Czwórka/EX Magazine)
Aleksandra Radwan w Teatrze TV Dolina Nicości reż. Wojciech Nowak
Aleksandra Radwan w Teatrze TV "Dolina Nicości" reż. Wojciech NowakFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Radwan tłumaczy, że "świat odczuwa intensywnie" i lubi wyrażać siebie poprzez słowo, muzykę i taniec. Wiedziała to od dziecka, kiedy zagrała Czerwonego Kapturka w spektaklu z okazji Dnia Babci. - Mimo to do szkoły teatralnej postanowiłam zdawać dopiero w klasie maturalnej. Wcześniej chciałam być prawniczką - wspomina Aleksandra Radwan . - Teraz jednak uważam, że była to najlepsza decyzja jaką podjęłam w życiu. Akademia Teatralna ukształtowała we mnie nowego człowieka. Były krew, pot i łzy, ale bez grania nie wyobrażam sobie życia.

Aktorka ukończyła szkołę w 2013 roku. Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu muzycznym "Gran Operita" wg scenariusza i w reżyserii Marcina Przybylskiego (2011 r.). W Teatrze Telewizji wystąpiła w spektaklu "Dolina Nicości" w reż. Wojciecha Nowaka (2011 r.). Obecnie występuje w Teatrze Polskim w "Bolesławie Śmiałym", a za swoje największe osiągnięcie zawodowe uznaje główną rolę w spektaklu "Progressive: Eliminacje" w Teatrze Roma. - Wygrałam zorganizowany przez Romę casting i dzięki temu miałam szansę współpracować ze Zbigniewem Zamachowskim, który sztukę wyreżyserował oraz z Kasią Groniec i Pawłem Królikowskim - opowiada Aleksandra Radwan. - To jest opowieść o tak bardzo dziś popularnych talent show, podczas której próbujemy odpowiedzieć na pytania o to, gdzie kończą się marzenia i ile jesteśmy w stanie zrobić dla sławy.

Gość "EX Magazine" znalazł się także w obsadzie najnowszego słuchowiska Czwórki "Długa Ziemia" . Aleksandra Radwan wcieliła się w rolę... cybersekretarki. - Scenariusz i reżyseria jest dziełem Igora Brejdyganta, a punktem wyjścia stała się powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem - wyjaśnia aktorka. - To było dla mnie ciekawe wyzwanie wziąć udział w realizacji słuchowiska radiowego poszerzonego o wideo. Nie mogę doczekać się pierwszego odcinka.

Premiera słuchowiska "Długa Ziemia" - w Czwórce już w poniedziałek, 12 maja.

(kul/tj)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka ex magazine
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Mohr: jestem uparty, zwłaszcza jeśli wierzę w słuszność tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 12:30
- O tym, że chcę być aktorem, wiedziałem mając osiem lat - mówi Rafał Mohr. - Minęły prawie dwie dekady, odkąd skończyłem studia, a ja ani razu nie pomyślałem o zmianie zawodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Chabior: nie wielkość zadania się liczy, ale to co trzeba zrobić

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:00
Łukasz Muszyński, krytyk filmowy uważa, że Janusz Chabior to najlepszy polski aktor. Najczęściej widujemy go jednak w rolach drugoplanowych, znany jest też z jednego z najpopularniejszych polskich seriali. On sam do swoich ról podchodzi z dużym dystansem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emila Komarnicka: zawodu uczę się obserwując świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 19:00
- Kiedy podejmowałam decyzję, że zostanę aktorką, nie miałam pojęcia o tym, jaki ten zawód jest naprawdę - mówi Emilia Komarnicka. - Z jednej strony pojawia się morze różnych możliwości. Z drugiej zdarza się, że kręcisz się wokół własnego ogona.
rozwiń zwiń