X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Mohr: jestem uparty, zwłaszcza jeśli wierzę w słuszność tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 12:30
- O tym, że chcę być aktorem, wiedziałem mając osiem lat - mówi Rafał Mohr. - Minęły prawie dwie dekady, odkąd skończyłem studia, a ja ani razu nie pomyślałem o zmianie zawodu.
Audio
  • Wywiad z aktorem Rafałem Mohrem (Czwórka/EX Magazine)
- Aktorstwo to moja pasja - przyznaje Rafał Mohr. - Ale chciałbym też spróbować sił jako reżyser.
- Aktorstwo to moja pasja - przyznaje Rafał Mohr. - Ale chciałbym też spróbować sił jako reżyser.Foto: Wojciech Kusiński

Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie i laureat m.in. nagrody im. Aleksandra Bardiniego dla najlepszego studenta tej uczelni znany jest z tego, że przygotowując się do roli, jest w stanie dać z siebie wszystko. Do spektaklu "Trzy siostrzyczki Trupki" w reż. Macieja Kowalewskiego schudł 12 kilogramów. - Moja dieta nie przekraczała 800 kalorii dziennie i składała się z pięciu posiłków oraz z dużej ilości ruchu - opowiada Rafał Mohr. - Nie było mi łatwo, proszę mi wierzyć, bo jestem strasznym leniem. Tymczasem sytuacja wymagała ode mnie, żebym wstawał o świcie i szedł ćwiczyć. Na początku było ciężko i organizm się buntował, ale potem weszło mi to w krew, a czas pokazał, że było warto.

Spektakl doczekał się adaptacji filmowej i trafił na ekran w 2013 roku. "Trzy siostry T" są opartym na faktach thrillerem psychologicznym. Film opowiada historię Roberta, 35-letniego mężczyzny, który wydaje się być upośledzony. Od urodzenia spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwoma siostrami, które traktują Roberta jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką kryje się prawdziwe zło. Szybko okazuje się, że mieszkanie jest siedliskiem trzech wynaturzonych kobiet, morderczyń i dewiantek, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad Robertem. Ich dom odwiedza piękna fryzjerka Marianna, której młodość, niewinność i inność inspiruje Roberta do uwolnienia się z koszmaru...

Z dotychczasowych scenicznych kreacji rozmówca Uli Kaczyńskiej najczęściej myślami wraca do swojego teatralnego debiutu. W 1998 roku zagrał Joasa w "Sędziach" Wyspiańskiego, u Pawła Łysaka. - Reżyser poprosił mnie, żebym zagrał niewidomego autystyka i ta rola już na samym początku sprawiła mi dużo problemów. Próbowałem podejść do niej "na sucho", ale czułem, że nie jestem wiarygodny - mówi aktor. - Dlatego zgłosiłem się do placówki dla młodzieży autystycznej i niewidomej, uczestniczyłem w zajęciach i krok po kroku budowałem swoją postać.

Oprócz nauki w Akademii Teatralnej aktor miał okazję uczestniczyć także w zajęciach w należącym do Maggie Maggie Flanigan studiu w Nowym Jorku. - W 2007 roku miałem przyjemność spotkać się z Maggie i rozmowa z nią otworzyła mi oczy na to, co nie tak jest z polskim szkolnictwem artystycznym - wspomina gość "EX Magazine". - U nas nie kształci się studentów w sposób indywidualny, tylko narzuca się im pewne wzorce: "tak gramy Czechowa, a tak Słowackiego". Zgadzam się, te mechanizmy później przydają się w pracy na scenie, ale edukacja nie może ograniczać się tylko do tego. Zadaniem grona pedagogicznego jest otwierać tych młodych ludzi, a nie tylko uczyć ich schematycznej gry.

(kul/jp)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka ex magazine
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Opania: boję się oceny najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 10:00
- Najtrudniej jest oszukać najbliższych, a aktorstwo to jest świadome i dobre oszukiwanie - mówi Bartosz Opania, aktor. - Czasem trzeba oszukać nawet siebie - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Krzywkowska: intuicja to słowo kluczowe dla aktorskiego fachu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 18:30
- Jak człowiek zdecyduje się pójść w aktorstwo, to prawdopodobnie z tej drogi nie zawróci. Ale ja, gdybym raz jeszcze miała zdecydować kim być, to chyba chciałabym zostać malarką - mówi Monika Krzywkowska, aktorka Teatru Studio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Radziwiłowicz: rolą aktora jest odnaleźć się w świecie reżysera

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 19:00
- W tej chwili głównie rozmawia się nie o zawodzie, tylko o tym, co wokół niego - mówi Jerzy Radziwiłowicz. - A ja niespecjalnie czuję się do tego powołany, ani tym zainteresowany. W "EX Magazine" aktor opowiadał m. in. o swoich rolach w Teatrze Narodowym i w serialu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń