Aleksandra Popławska: w czasach wojny kochało się inaczej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:20
Wulkan energii, talent, który zostaje w pamięci widzów na długo - Aleksandra Popławska, aktorka i reżyserka, zagościła w Czwórce. Opowiadała m.in. o pracy na planie filmu "I była miłość w getcie" w reżyserii Joanny Dylewskiej i Andrzeja Wajdy.
Audio
  • Aleksandra Popławska o aktorstwie i planach zawodowych (Czwórka/Ex Magazine)
Aleksandra Popławska w Czwórce
Aleksandra Popławska w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Znamy ją z desek teatralnych scen, ze srebrnego ekranu, m.in. z filmów "Testosteron" (2007 r.) i "Zero" (2009 r.), a także z jednej z komputerowych gier, w której użyczała głosu. Na tegorocznym festiwalu filmowym Nowe Horyzonty widzowie mogli zobaczyć zekranizowany spektakl teatralny z jej udziałem - "Między nami dobrze jest". Sztuka jest oryginalną kompilacją językową. To słowa pochodzące z reklam telewizyjnych, codziennych rozmów i wywiadów, ułożone w sposób porozumiewania się bohaterów.

Aleksandra Popławska nie próżnuje. Niebawem będziemy ją mogli zobaczyć obrazie Joanny Dylewskiej i Andrzeja Wajdy pt. "I była miłość w getcie". - To opowieść na podstawie książki Marka Edelmana pod tym samym tytułem. Nie będzie to jednak do końca film fabularny, a fabuła połączona z dokumentem - mówi Popławska, która zagra w tej produkcji pielęgniarkę. - Moja postać, Żydówka Dola, choć jest zamężna, zakochuje się w hitlerowcu. Koniec tej historii jest tragiczny, ale to piękna opowieść o miłości w ekstremalnej sytuacji, przepełnionej dramatem.

Czytaj także W "Klarze" urzeka mnie jej samotność <<<

Zdaniem Aleksandry Popławskiej to prawda, że w czasach wojny kocha się bardziej, a przynajmniej inaczej. - Myślę, że ludzie nie mają po prostu czasu na to, by się na czymkolwiek zastanawiać, bo przecież nie wiadomo, czy za godzinę wciąż będą żyć - mówi aktorka.

Czytaj także "Ewa" to wyjątkowy film <<<

Aleksandra Popławska opowiadała także w rozmowie z Ulą Kaczyńską o cieniach i blaskach współczesnego aktorstwa. - Aktorzy lubią koloryzować, dodawać sobie uroku. Mam takie wrażenie, czytając wywiady z tymi, których znam osobiście - mówi gość Czwórki. - W tych rozmowach każdy z nich robi sobie taki werbalny Photoshop. To jednak chyba kwestia czasów, w jakich żyjemy.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z Aleksandrą Popławską w "Ex Magazine".

Na audycję zapraszamy w każdą sobotę od godz. 16.00 do 18.00.

(kd.pkur, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakistańskie wielobarwne kino, czyli Lollywood

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 16:00
Energetyczna muzyka, taniec, mnóstwo kolorów - to wszystko znajdziemy w filmach rodem z Pakistanu, czyli w kinie w stylu Lollywood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Więcławek: nie lubię bankietów, wolę plan filmowy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 19:00
Aktor Mateusz Więcławek, choć wciąż jest młody, już zdążył zagrać w kilku naprawdę poważnych, dużych produkcjach. Widzowie mogli go oglądać m.in. w "Obietnicy" w reżyserii Anny Kazejak, a także w "Czerwonym Pająku" Bartosza Konopki. Niebawem wejdzie w wielki świat polskiego showbiznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marilyn Monroe i jej tajemniczy cień - Paula Strasberg

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 08:00
Paula Strasberg, znana jako "ciało doradcze" legendarnej aktorki, była podobno przy Marilyn na każdym planie filmowym, podczas kręcenia wszystkich zdjęć. A aktorka, zamiast słuchać reżysera, dostosowywała się tylko do jej uwag.
rozwiń zwiń