"Kobiety" Marka Dyjaka: męski punkt widzenia muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 13:56
W mediach jest go coraz więcej: wydaje płyty, koncertuje, świat zachwyca się jego zachrypniętym głosem. Marek Dyjak pozostaje jednak skromny. – To praca wielu ludzi, nie tylko moja – mówi artysta w Czwórce. – Pokrzyżowały się nasze drogi i taki jest efekt.
Audio
  • Marek Dyjak o płycie "Kobiety" i... życiu (Ex Magazine/Czwórka)
Marek Dyjak w Czwórce
Marek Dyjak w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Marek
Marek Dyjak/fot.B.Bajerski

Nowa płyta Marka Dyjaka pt. "Kobiety" już ujrzała światło dzienne. Słuchacze znajdą tam teksty pisane kobiecą ręką, a wyśpiewane bardzo męskim, zachrypniętym głosem. Autorkami 11 piosenek są największe polskie wokalistki i poetki, m.in: Agnieszka Osiecka, Katarzyna Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Katarzyna Groniec, czy Magda Umer.

– Nagrywaliśmy to w kilku studiach, lataliśmy po całej Polsce – opowiada Dyjak w Czwórce. – Głównie skupialiśmy się na tym, by się ze sobą zaprzyjaźnić, a robota gdzieś tam, po drodze, sama się wykonywała.

Jak wspomina muzyk, wszyscy wiedzieli, czego się mogą po sobie nawzajem spodziewać, czyli... wszystkiego. – Kąpaliśmy się na golasa w jakiejś sadzawce, łapaliśmy ryby, obgadywaliśmy, kpiliśmy ze świata, byliśmy radośni i smutni. To zamieniło się w płytę – opowiada Dyjak.

Ostatnio jednak wokalista ucieka od wielkiej cywilizacji, zamieszkał w Chełmie i dobrze mu tam. – Odnalazłem siebie, dziewczynę, razem próbujemy układać sobie świat i się do niego przystosować – mówi artysta w Czwórce. – Świat ten jest przaśny, wrogów w zasadzie nie mam, no, może poza sąsiadką z góry…

Dowiedz się więcej o historii Marka Dyjaka, o tym, czy lubi siebie, czy potrafi zaprzyjaźniać się z ludźmi i czym mierzy "poziom Boga", słuchając nagrania rozmowy z artystą z audycji "Ex Magazine".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA płyta

Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłem polskim Eminemem, teraz robię polski Limp Bizkit"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 10:00
"Wspaniały widok na nic interesującego" to nowy album trójmiejskiego rapera, Buki, który przyznaje, że lubi tworzyć różne klimatycznie płyty
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa "snuje", poza tym energia na nowej płycie Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 13:00
- Taki debiut zdarza się raz na milion lat - powiedział szef wytwórni Mystic, kiedy usłyszał materiał grupy Sorry Boys. Pierwszy album zespołu "Hard Working Classes" ukazał się trzy lata temu; jesienią ukaże się drugi krążek, który już teraz promuje świetny singiel "The Sun".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fox: nie interesuje mnie wyścig szczurów po złote płyty

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:50
Współzałożyciel legendarnej już formacji "15 Minut Projekt" oraz człowiek odpowiedzialny za brzmienie ostatniej płyty Marii Peszek to nie tylko utalentowany producent i multiinstrumentalista, ale także autor płyt, które porażają klubową energią i taneczną elektroniką. Właśnie ukazała się nowa płyta Michała "Foxa" Króla, o której artysta opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń