Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
Audio

Dla nas rock and roll to nie sex, drugs, wyrzucanie telewizorów z okien hotelowych pokojów czy rozwalanie gitar. W rocku chodzi o bycie wolnym człowiekiem i pod tym względem uważam nas za prawdziwych rock and rollowców – tłumaczy wokalista, autor tekstów i gitarzysta zespołu Kurczat Bartek Gruszczyk. Muzyk gościł w studiu Czwórki, gdzie wraz z basistą Adamem Chrószczakiem opowiadał o początkach działalności grupy i o debiutanckiej płycie. Albumowi „Niezamknięte koło” patronuje Czwórka.

W skład kapeli Kurczat wchodzi trzech młodych muzyków: Bartek Gruszczyk (gitara, głos, teksty), Adam Chrószcz (bas, głos) i Oskar Puchałka (perkusja). Wszyscy pochodzą z Rybnika i znają się jeszcze z lat szkolnych. Pomysł założenia kapeli pojawił się w 2001 roku. – Kiedy postanowiliśmy zacząć wspólnie grać, uczęszczaliśmy właśnie do pierwszej klasy gimnazjum – wspomina Bartek Gruszczyk.

Mimo młodego wieku, muzycy na poważnie wzięli się do pracy. Jak wspominają, początkowo podział ról w zespole pozostawał sprawą otwartą. – Charakter naszej współpracy ukształtował się w ciągu kilku lat. Na początku nie było ustalone, co kto ma robić – mówi Bartek Gruszczyk. – Praktycznie tylko Bartek umiał wtedy grać, ale ważne było dla nas to, że chcemy razem tworzyć, że mamy w sobie dużo energii, którą trzeba spożytkować – dodaje Adam Chrószcz.

„Niezamknięte koło” to płyta zarówno prosta, jak i niebanalna. Chłopaki poruszają w swoich tekstach nie tylko kwestie dotyczące spraw damsko-męskich, ale i opisują szeroko pojmowane problemy oraz bolączki współczesnego świata. – Mówimy, co nas boli i co nas drażni. To wszystko jest podane jak na talerzu i każdy wie, o co chodzi – tłumaczą.

Więcej informacji na stronie kurczat.pl

Aby wysłuchać rozmowy Justyny Dżbik z Bartkiem Gruszczykiem i Adamem Chrószczem, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

ap

 

Czytaj także

Netsky w Gdańsku w ramach Jam The Club!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 12:06
Po wielkim sukcesie w roku ubiegłym, cykl Jam The Club startuje z nową edycją już 11 lutego 2011! Szykujcie się na najlepszą klubową imprezę w swoim mieście!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka zaprasza na Riders On The Snow

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 12:24
Na otwarte zawody snowboardowe zapraszamy do Elbląga - w niedzielę 20 lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negatyw stawia na "Grę"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:28
Nie jest łatwo promować muzykę, która nie schlebia gustom stacji radiowych – przyznaje gitarzysta grupy Negatyw, której nowy singiel zagościł na playliście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negatyw stawia na "Grę"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:28
Nie jest łatwo promować muzykę, która nie schlebia gustom stacji radiowych – przyznaje gitarzysta grupy Negatyw, której nowy singiel zagościł na playliście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skream&Example "Shot Yourself In The Foot Again"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 15:52
Zaproszony do współpracy przez Skreama raper Example wyreżyserował również klip do ich wspólnego kawałka. Zobacz!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beth Ditto - EP

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 15:41
Solowy maksisingiel wokalistki grupy Gossip powstał we współpracy z formacją Simian Mobile Disco. Będzie tanecznie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długie Wieczory: filmowa kolekcja dla niej!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 13:36
Po wypełnionej akcją i sensacją męskiej kolekcji „Mocny Seans” Czwórka poleca zestaw filmów wybranych z myślą o płci pięknej. Panowie, to doskonały pomysł na walentynkowy prezent!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marvin głośno mówi...

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2011 07:00
Jesteśmy bardzo pogodnym zespołem, który kieruje swoją twórczość do osób trochę zagubionych – mówią o sobie członkowie grupy Starvin Marvin w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń