X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czytanie to przyjemność. Udowodniliśmy to w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:00
Dobiegła końca wielka akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka". W kilku miejscach Warszawy książki na żywo czytali m.in. Edyta Jungowska, Izabela Kuna, Odeta Moro-Figurska i Mariusz Pudzianowski. Transmisji można było posłuchać na naszej stronie.
Audio
  • Insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji: publiczne czytanie to ciekawe doświadczenie (Konturówka/Czwórka)
  • Strongman Mariusz Pudzianowski o tym, co łączy go z Arnoldem Schwarzeneggerem (Ex Magazine/Czwórka)
  • Co działo się podczas wielkiego finału akcji "Czytasz, słuchasz, Czwórka"? (Ex Magazine/Czwórka)
Akcja Czytasz, słuchasz... Czwórka
Akcja "Czytasz, słuchasz... Czwórka"Foto: Radosław Zasadziński

Czytać książki można i warto wszędzie. Dlatego osoby lubiane i znane oddawały się lekturze wśród hałasu pociągów na warszawskim Dworcu Centralnym. Niektórzy czytali je na stołecznym Polu Mokotowskim, a jeszcze inni - w galerii MiTo Art Cafe Books.

Do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy m.in. Izabelę Kunę, Edytę Jungowską, Jacka Poniedziałka, inspektora Mariusza Sokołowskiego, Szczepana Twardocha, Małgorzatę Łukowiak, Jakuba Szamałka, Katarzynę Miller, Miłosza Brzezińskiego, Numer Raza, Łonę, Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych.

W wywiadach, udzielonych Czwórce padały zaskakujące nierzadko wyznania. Jeden z czołowych polskich raperów Numer Raz przyznał, że nigdy dotąd nie czytał książek głośno, publicznie. - Zawsze po prostu rapuję teksty - zwierzył się muzyk. - Zacząłem jednak trenować i publiczne wykonanie w ramach Czwórkowej akcji poszło mi dość dobrze. To duża przyjemność. Myślę też, że promowanie czytania w taki sposób to fajna inicjatywa - dodał.

Poznaj przebieg całej akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Aktorka Edyta Jungowska, czytająca historie o PiPi Pończoszance przyznała, że książka ta jest ważnym elementem jej dzieciństwa, a Paulina Holtz, że nie przepada za używaniem e-booków.- Zapach i szelest stron papierowych książek mają niebagatelne znaczenie - mówiła Czwórce.

Mariusz Pudzianowski, zawodnik MMA, a także utytułowany strongman, który w ramach akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka" czytał biografię Arnolda Schwarzeneggera, powiedział, że ten aktor i polityk ma podobny do niego styl. - Żeby być w czymś najlepszym, trzeba się poświęcić - opowiada siłacz. - Jeśli coś Arnoldowi nie wychodziło, pracował podwójnie, by to osiągnąć. Ja też działam w ten sposób.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTAŁ >>>

Zdaniem insp. Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji publiczne czytanie wcale nie jest łatwe. - Inaczej czyta się w myślach, a inaczej, kiedy ktoś tego słucha - mówi Sokołowski. - To moje pierwsze doświadczenie tego typu. Mam trochę zmęczony głos, ale sprawiło mi to przyjemność - podkreśla.

Ewelina
Ewelina Grygiel i Mariusz Pudzianowski podczas akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka"/fot.Radosław Zasadziński

Tego, co działo się na stołecznym Polu Mokotowskim, w galerii MiTo Art Cale Books i na Dworcu Centralnym, mogliście słuchać z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczyło skorzystać z mobilnej aplikacji Polskie Radio lub ze specjalnego radiowego kanału internetowego na moje.polskieradio.pl. Warszawskie Pole Mokotowskie było także objęte specjalną transmisją radiową.

Logo
Logo akcji

Na wielkie podsumowanie akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" zapraszamy do audycji "Poranek OnLine" w poniedziałek, 16 września. Startujemy od godz. 06.00!

(kd)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:36
Akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka" trwa w najlepsze. Jej kolejna część odbywa się w MiTo Art Cafe Books w Warszawie. Tam książki czytały m.in. Paulina Holtz, oraz Izabela Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka". Orwell na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 16:45
Czytać książki można i warto właściwie w każdym miejscu na świecie. Nawet… na dworcach. Dlatego wśród klekotu pociągów artyści, aktorzy, a nawet policjanci oddawali się lekturze w ramach akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka”.
rozwiń zwiń