Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
Audio
  • Dlaczego warto czytać dzieciakom książki? - rozmowa z Filipem Antonowiczem (Hyde Park/Czwórka)
  • Specjalna częstotliwość 91,5, magiczna foto-kabina i inne atrakcje akcji „Czytasz, słuchasz… Czwórka” (Hyde Park/Czwórka)
  • Jakie książki czyta swoim dzieciom Edyta Jungowska? - relacja z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" (Hyde Park/Czwórka)
  • Jakie książki czytają policjanci? - opowiada insp. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji (Hyde Park/Czwórka)
Justyn Dżbik i Edyta Jungowska
Justyn Dżbik i Edyta JungowskaFoto: Radosław Zasadziński

Jako pierwsza czytania książek podjęła się znana aktorka Edyta Jungowska, która zmierzyła się z Pipi Pończoszanką. - To książka mojego dzieciństwa - mówiła aktorka w rozmowie z Eweliną Grygiel. - Myślę, że to piękna literatura, historie, z którymi dzisiejsze dzieci też są w stanie się utożsamić. Takie książki powinny znajdować się w każdym domu, w którym są dzieciaki.

Ale do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy także m.in. Izabelę Kunę, Edytę Jungowską, Jacka Poniedziałka, inspektora Mariusza Sokołowskiego, Szczepana Twardocha, Małgorzatę Łukowiak, Jakuba Szamałka, Katarzynę Miller, Miłosza Brzezińskiego, Numer Raza, Łonę, Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych. Jednym z gości, który uwielbia czytać i bierze udział w akcji, jest nasz dziennikarz Filip "Rudanacja" Antonowicz.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

- Wybrałem jedną z książek dla dzieci, bo uważam że im powinno się czytać jak najwięcej - mówi "Rudanacja". - To ma ogromny wpływ na całe ich życie. Mi czytano dużo, gdy byłem chłopcem, i wydaje mi się, że to jedna z przyczyn, dla których dziś spędzam tyle czasu z książką...

Filip
Filip "Rudanacja" Antonowicz czyta książki dla dzieciaków podczas akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka"/fot.Radosław Zasadziński

 

Dowiedz się, co czytają gwiazdy ludzie showbiznesu <<<

Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto tego dnia warszawskie Pole Mokotowskie zostanie objęte specjalną transmisją radiową, którą będzie można odbierać na częstotliwości 91,5 FM.

Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Czytanych książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to  Pole Mokotowskie (od 10.00 do12.00 oraz od 16.00 do18.00), MiTo Art. Cafe. Books (od 12.00 do14.00) oraz  Dworzec Centralny (Hala Główna, od 14.00 do16.00).

/
(kd)
Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
/
Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odeta Moro-Figurska: przyszłe mamy powinny starannie selekcjonować swoje lektury

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 13:20
- Bardzo żałuję, że za moich czasów dzieciaki nie czytały horrorów, bo jestem fanem tego gatunku. Dlatego lekturą mojego dzieciństwa były baśnie braci Grimm - mówi Odeta Moro-Figurska. Dziennikarka weźmie udział w naszej akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sokołowski: policjanci lubią czytać kryminały

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:19
Okazuje się, że funkcjonariusze policji czytają... właściwie wszystkie gatunki literackie. Zdaniem insp. dra Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji dużą popularnością cieszą się wśród nich... kryminały.
rozwiń zwiń