X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:36
Akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka" trwa w najlepsze. Jej kolejna część odbywa się w MiTo Art Cafe Books w Warszawie. Tam książki czytały m.in. Paulina Holtz, oraz Izabela Kuna.
Audio
  • Dlaczego "prawdziwe" książki są lepsze od e-booków? - rozmowa z Pauliną Holtz (Kontrkultura/Czwórka)
  • Literatura powinna wychodzić ludziom na przeciw - rozmowa z Piotrem Sewerynem Rosołem z MiTo Art Cafe Books (Kontrkultura/Czwórka)
  • Za co Izabela Kuna uwielba Amosa Oza? – wywiad z aktorką (Kontrkultura/Czwórka)
Czytanie książek w MiTo Art Cafe Books w Warszawie
Czytanie książek w MiTo Art Cafe Books w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

Paulina Holtz przedstawiła zgromadzonym w kameralnych wnętrzach Mito Art Cafe Books fragmenty powieści "Klara" autorstwa Izabeli Kuny. Czytała jednak e-booka, zamiast papierowej, klasycznej "knigi". - Czytnik jest w moim życiu nowością - opowiada aktorka. - Korzystam z niego wyłącznie, gdy jestem w podróży, a wielkość bagażu musi być ograniczona. Uważam jednak, że książki w formie papierowej, ich zapach, szelest stron... to wszystko ma niebagatelne znaczenie - podkreśla.

Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Zdaniem Piotra Seweryna Rosoła, gospodarza MiTo Art Cafe Books, literatura potrzebuje dziś jednak nowych kanałów komunikacji. Zwłaszcza, że według badań 61 proc. Polaków nie czyta książek. - Literatura poszerza naszą percepcję, sądzę więc, że powinna bardziej otwierać się na ludzi - mówi Rosół.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

Błażej
Błażej Prośniewski i Piotr Seweryn Rosół/fot.Radosław Zasadziński

Ale do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy także m.in. Izabelę Kunę, Edytę Jungowską, Jacka Poniedziałka, inspektora Mariusza Sokołowskiego, Szczepana Twardocha, Małgorzatę Łukowiak, Jakuba Szamałka, Katarzynę Miller, Miłosza Brzezińskiego, Numer Raza, Łonę , Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych.

Dowiedz się, co czytają gwiazdy i ludzie showbiznesu >>>

Czytanych książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to  Pole Mokotowskie oraz  Dworzec Centralny (Hala Główna).

Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto warszawskie Pole Mokotowskie jest dziś objęte specjalną transmisją radiową, którą można odbierać na częstotliwości 91,5 FM .

/
(kd)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja Czytasz, słuchasz... Czwórka - wielki finał

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 09:00
Na naszej stronie i w kilku miejscach Warszawy mogliście posłuchać, jak aktorzy, muzycy, artyści i sportowcy czytają książki, znane i lubiane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sokołowski: policjanci lubią czytać kryminały

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:19
Okazuje się, że funkcjonariusze policji czytają... właściwie wszystkie gatunki literackie. Zdaniem insp. dra Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji dużą popularnością cieszą się wśród nich... kryminały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
rozwiń zwiń