"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek...

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:36
Akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka" trwa w najlepsze. Jej kolejna część odbywa się w MiTo Art Cafe Books w Warszawie. Tam książki czytały m.in. Paulina Holtz, oraz Izabela Kuna.
Audio
  • Dlaczego "prawdziwe" książki są lepsze od e-booków? - rozmowa z Pauliną Holtz (Kontrkultura/Czwórka)
  • Literatura powinna wychodzić ludziom na przeciw - rozmowa z Piotrem Sewerynem Rosołem z MiTo Art Cafe Books (Kontrkultura/Czwórka)
  • Za co Izabela Kuna uwielba Amosa Oza? – wywiad z aktorką (Kontrkultura/Czwórka)
Czytanie książek w MiTo Art Cafe Books w Warszawie
Czytanie książek w MiTo Art Cafe Books w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

Paulina Holtz przedstawiła zgromadzonym w kameralnych wnętrzach Mito Art Cafe Books fragmenty powieści "Klara" autorstwa Izabeli Kuny. Czytała jednak e-booka, zamiast papierowej, klasycznej "knigi". - Czytnik jest w moim życiu nowością - opowiada aktorka. - Korzystam z niego wyłącznie, gdy jestem w podróży, a wielkość bagażu musi być ograniczona. Uważam jednak, że książki w formie papierowej, ich zapach, szelest stron... to wszystko ma niebagatelne znaczenie - podkreśla.

Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<

Zdaniem Piotra Seweryna Rosoła, gospodarza MiTo Art Cafe Books, literatura potrzebuje dziś jednak nowych kanałów komunikacji. Zwłaszcza, że według badań 61 proc. Polaków nie czyta książek. - Literatura poszerza naszą percepcję, sądzę więc, że powinna bardziej otwierać się na ludzi - mówi Rosół.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

Błażej
Błażej Prośniewski i Piotr Seweryn Rosół/fot.Radosław Zasadziński

Ale do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy także m.in. Izabelę Kunę, Edytę Jungowską, Jacka Poniedziałka, inspektora Mariusza Sokołowskiego, Szczepana Twardocha, Małgorzatę Łukowiak, Jakuba Szamałka, Katarzynę Miller, Miłosza Brzezińskiego, Numer Raza, Łonę , Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych.

Dowiedz się, co czytają gwiazdy i ludzie showbiznesu >>>

Czytanych książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to  Pole Mokotowskie oraz  Dworzec Centralny (Hala Główna).

Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto warszawskie Pole Mokotowskie jest dziś objęte specjalną transmisją radiową, którą można odbierać na częstotliwości 91,5 FM .

/
(kd)

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Czytaj także

Akcja Czytasz, słuchasz... Czwórka - wielki finał

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 09:00
Na naszej stronie i w kilku miejscach Warszawy mogliście posłuchać, jak aktorzy, muzycy, artyści i sportowcy czytają książki, znane i lubiane.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sokołowski: policjanci lubią czytać kryminały

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:19
Okazuje się, że funkcjonariusze policji czytają... właściwie wszystkie gatunki literackie. Zdaniem insp. dra Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji dużą popularnością cieszą się wśród nich... kryminały.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jungowska, Antonowicz, Poniedziałek - wszyscy czytają na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 11:41
Pole Mokotowskie kłania się całej Polsce. Do godz. 18.00 będzie się działo! Zachęcamy Was do czytania książek i... słuchania, jak czytają je znani i lubiani aktorzy, muzycy oraz sportowcy.
rozwiń zwiń