Skromni artyści - Budnik i Madej

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 11:39
On – krakowski muzyk-minimalista. Ona – "pierwsza polska dziecięca gwiazda serialowa”. Piotr Madej i Jowita Budnik będą gośćmi najbliższego wydania "Ex Magazine". Artyści skromni i z ogromnym potencjałem twórczym.
Jowita Budnik i  Antoni Pawlicki. Kadr z filmu Papusza. Scenariusz i reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
Jowita Budnik i Antoni Pawlicki. Kadr z filmu "Papusza". Scenariusz i reżyseria: Joanna Kos-Krauze, Krzysztof KrauzeFoto: mat. promocyjne/K.Ptak, W.Staron

"Niesamowity artysta", "istny fenomen", "mistrz świata" - takimi słowami zachwycają się ludzie w muzycznej branży krakowskim muzykiem Piotrem Madejem, który w ciągu dwóch miesięcy nagrał w swoim pokoju za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów swoją pierwszą płytę "Something of an End".  - Wspaniałe brzmienie, cudowne melodie, genialne aranżacje - tak o młodym, bo 25-letnim artyście, wypowiadał się kolega po fachu Dawid Podsiadło. Ciekawe jakie będzie Wasze zdanie?

O Jowicie Budnik najczęściej mówiło się w kontekście pierwszego polskiego serialu "W labiryncie”. Jednak młodsze pokolenie pamieta ją bardziej z filmu "Plac Zbawiciela" i z niedawno wyemitowanego w kinach filmu "Papusza”. Aktorkę nie było łatwo zaprosić na wywiad, bo po sukcesie swojego ostatniego filmu czekało ją wiele wyjazdów zagranicznych. W końcu udało się!

Na "Ex Magazine" w sobotę, 11 stycznia, od 16.00 do 18.00 zaprasza Ula Kaczyńska.

Czytaj także

Radek Bolewski: "Różowy album" to kolejny krok w stronę niezależności

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:10
- Nie warto życia traktować zbyt serio. Czasami trzeba założyć różowe okulary, żeby po prostu poczuć się lepiej - mówi Radek Bolewski i zachęca do słuchania "Różowego albumu" grupy Fonovel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomek Makowiecki: nagrałem płytę, która zatrzymuje czas

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 10:20
- "Moizm" jest stuprocentowo mój - deklaruje Tomek Makowiecki. Nowy solowy album artysty trafi do sklepów 8 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Papusza - kobieta pełna kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 16:48
W piątkowej "Stacji Kultura" opowieść o wyjątkowej kobiecie, Papuszy. W studiu pojawią się aktorzy, którzy wystąpili w najnowszym filmie duetu Joanna-Kos Krauze i Krzysztof Krauze: Antoni Pawlicki i Zbigniew Waleryś.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Darek Malejonek: zmienianie świata trzeba zacząć od siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:14
Darek Malejonek, jeden z gigantów polskiej sceny reggae, wiele lat temu zrezygnował z życia rockandrollowca na rzecz rodzinnej stabilizacji. Na swojej najnowszej płycie "Revolution" przekonuje, że najważniejszą rewolucją, którą powinniśmy przeprowadzać, jest ta w naszym własnym sposobie myślenia.
rozwiń zwiń