Adam Serowaniec - aktor do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 12:00
- Gdy przekraczałem próg Akademii Teatralnej kompletnie nic nie wiedziałem o zawodzie aktora. Teraz z każdą kolejną rolą gromadzę nowe doświadczenia i wiem, że na wiele mnie jeszcze stać - mówi Adam Serowaniec, odtwórca głównej roli w spektaklu "Miłość blondynki" w reżyserii Krystyny Jandy.
Audio
  • Adam Serowaniec o aktorstwie, miłości do teatru i współpracy z Krystyną Jandą (Czwórka/EX Magazine)
Adam Serowaniec w trakcie próby do Miłości blondynki w reż. Krystyny Jandy
Adam Serowaniec w trakcie próby do "Miłości blondynki" w reż. Krystyny JandyFoto: PAP/Rafał Guz

- Z panią Krystyną spotkałem się jeszcze w Akademii. Uczestniczyłem w prowadzonych przez nią zajęciach w ramach "Warsztatu Mistrzowskiego". Potem poznałem Cezarego Żaka, który zaangażował mnie do "Trzeba zabić starszą panią" w Och-Teatrze - wspomina rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Teraz gram też w "Zemście" i "Mayday 2" oraz, co uważam za duży sukces, główną rolę w "Miłości blondynki".

Krystyna Janda: jestem narzędziem do dyspozycji - przeczytaj wywiad >>>

Sztuka jest sceniczną adaptacją najbardziej znanego filmu czeskiej Nowej Fali w reżyserii Miloša Formana i opowiada historię młodej i naiwnej Anduli - pracownicy sfeminizowanej fabryki na prowincji, która zakochuje się w pianiście z Pragi przygrywającym na wieczorku zapoznawczym. Po spędzonej wspólnie nocy postanawia go odnaleźć w stolicy. - Mój bohater jest bardzo charakterny, nieobliczalny, a chwilami wręcz chamski. I zdecydowanie różni się od filmowego pierwowzoru - opowiada Adam Serowaniec . - Myślę, że zespołowo zrobiliśmy kawał dobrej roboty i nie polegliśmy na tej "Miłości".

Oprócz Och-Teatru Serowaniec gra także w Kamienicy w spektaklu "My, dzieci z dworca ZOO". - Zdecydowałem się na tę współpracę, ale pod jednym warunkiem. Chciałem, żeby ta sztuka nie była robiona tylko z myślą o gimnazjalistach i licealistach. Zależało mi na prawdzie i na brudzie, który jest przecież wpisany w ten temat - mówi gość "EX Magazine" . - Nie ukrywam też, że przy budowaniu postaci pomogła mi moja praca magisterska, którą pisałem na temat misji i funkcji używek w historii literatury.

Jeśli zaś chodzi o plany zawodowe na przyszłość, aktor zdradził, że w nowym sezonie będzie go można zobaczyć w kolejnej realizacji Teatru TV oraz niewykluczone, że w kolejnym spektaklu w Teatrze Kamienica.

(kul/tj)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka ex magazine
Czytaj także

Monika Krzywkowska: intuicja to słowo kluczowe dla aktorskiego fachu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 18:30
- Jak człowiek zdecyduje się pójść w aktorstwo, to prawdopodobnie z tej drogi nie zawróci. Ale ja, gdybym raz jeszcze miała zdecydować kim być, to chyba chciałabym zostać malarką - mówi Monika Krzywkowska, aktorka Teatru Studio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Smołowik: jestem normalną dziewczyną, która po prostu lubi grać

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 18:40
Błyszczy w teatrze, a jej fani czekają aż wreszcie odkryje ją kino. Anna Smołowik nie boi się natłoku obowiązków, bo o aktorstwie marzyła od dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emila Komarnicka: zawodu uczę się obserwując świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 19:00
- Kiedy podejmowałam decyzję, że zostanę aktorką, nie miałam pojęcia o tym, jaki ten zawód jest naprawdę - mówi Emilia Komarnicka. - Z jednej strony pojawia się morze różnych możliwości. Z drugiej zdarza się, że kręcisz się wokół własnego ogona.
rozwiń zwiń