Dominika Kluźniak: Nie chciałabym się zmieniać

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 12:26
Nie martwi się o przyszłość. Zaczęła pracować jeszcze na studiach i do dziś na brak zajęcia nie narzeka. – Mam szczęście, że co chwilę otrzymuję nowe zawodowe wyzwania. Nie muszę niczego wymyślać, ani planować. Tak, jestem szczęściarą – mówi aktorka Dominika Kluźniak w Czwórce.
Audio
  • Dominika Kluźniak o pracy, aktorstwie i życiu z Pippi Langstrumpf (Ex Magazine/Czwórka)
Dominika Kluźniak
Dominika KluźniakFoto: Czwórka

Bardzo zapracowana, ale przy tym towarzyska, nie cierpi sportu: nie jeździ na nartach, nie pływa, lubi za to książki i filmy, a także gotowanie. Znana jest głównie z jednego z seriali emitowanych przez TVP2. Jednak Ci, którzy lubią chodzić do teatru, widzieli ją w takich spektaklach, jak "Tango”, "Mewa”, "Sprawa”, "Pożegnania” czy "Natan mędrzec”. Dominika Kluźniak jest rozchwytywaną aktorką, a zdaniem wielu, jest także posiadaczką jednego z najpiękniejszych głosów w eterze, na deskach teatralnych scen, oraz w telewizji.

Przyznaje jednak, że słowa uznania ją peszą. – Otrzymuję je najczęściej od zwykłych ludzi na ulicach, a przede wszystkim, od jakiegoś czasu, od dzieci – opowiada Kluźniak. Jej zdaniem zresztą to właśnie dzieci są najbardziej szczerą a przy tym wymagającą publicznością.

– Im nie da się wcisnąć "kitu" – mówi gość "Ex Magazine". – Ale być może dlatego właśnie dzieci tak pięknie reagują podczas spektakli.

Kamieniem milowym w jej karierze była rola Pippi Langstrumpf, którą przez niemal 9 lat wystawiano w warszawskim Teatrze Dramatycznym. – Poczułam się po niej taka wolna i bardziej odważna – mówi Kluźniak. – Bo przecież Pippi niczego się nie boi. Nie ma złych zamiarów, więc nie ma czego się bać. Jej zachowanie to strumień pozytywnej energii.

Czasem jednak Kluźniak obawia się zmian w swoim życiu, a przede wszystkim w sobie samej. – Nie chcę, by woda sodowa uderzyła mi do głowy, ciągle nad tym czuwam – mówi aktorka. – Bardzo nie chciałabym usłyszeć od kogoś:”wiesz co, zmieniłaś się”.

(kd)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka FILM TEATR
Czytaj także

Szapołowska: mama mówiła, żebym się nie rozbierała

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 14:08
Grażynę Szapołowską znamy z wielu filmowych kreacji. Tym razem artystka swoją książką zaprasza nas do prywatnego świata, czasu wspomnień, dziwnych i wesołych wydarzeń z przeszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartosz Żukowski: nie wstydzę się roli w "Kiepskich"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 16:15
Porzucił studia prawnicze, nie skończył Akademii Teatralnej. A jedyne czego żałuje to to, że licencji pilota nie zrobił wcześniej. Bartosza Żukowskiego znamy z roli w serialu "Kiepscy", ale to nie jedyna jego kreacja aktorska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jarosław Boberek: jestem sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:00
Największą popularność przyniosła mu rola w serialu "Rodzina zastępcza". Jest także niemal etatowym głosem w polskich wersjach językowych wielu filmów, udzielił głosu m. in. królowi Julianowi w filmie "Magadaskar". W Czwórce Jarosław Boberek opowiedział o aktorstwie, swoich planach i... sentymentach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
rozwiń zwiń