Krzysztof Kwiatkowski: dobrze czuję się w swoim towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:41
Krzysztof Kwiatkowski to aktor młodego pokolenia, który znany jest z serialowych produkcji, ale może pochwalić się także rolami w spektaklach wyreżyserowanych przez takie sławy, jak Jerzy Stuhr, czy Andrzej Seweryn. Już niedługo zobaczymy go w filmie o płk. Kuklińskim, a w teatrze w spektaklu "Irydion".
Audio
  • Aktor Krzysztof Kwiatkowski o kinie, teatrze, szkole aktorskiej i planach na przyszłość (Ex Magazine/Czwórka)
Krzysztof Kwiatkowski w Czwórce
Krzysztof Kwiatkowski w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Śmieje się, że choć jeszcze nie pomylono go z byłym ministrem sprawiedliwości, który nosi to samo nazwisko, przeżył kilka zabawnych sytuacji. – Gdy pan Kwiatkowski objął urząd ministra, dostawałem smsy z gratulacjami od znajomych – wspomina aktor. – Ale ja zupełnie nie interesuję się polityką, więc raczej nie sprawdziłbym się jako minister.

Jako dziecko zawsze potrafił znaleźć sobie zajęcie. – Rodzice mi opowiadają, że mogłem spokojnie spędzać czas sam ze sobą i świetnie się bawiłem – mówi Kwiatkowski. – Mogłem sam spędzać całe dnie i nie miałem nie przeciwko temu. 

Krzysztof
Krzysztof Kwiatkowski/fot. B.Bajerski

O tym, że chce być aktorem, pomyślał dopiero w szkole średniej, tuż przed maturą. – Uczestniczyłem w różnych kółkach teatralnych i recytatorskich, aż któregoś dnia usiadłem i zadałem sobie pytanie: co ja chcę robić po studiach, co sprawia mi przyjemność? – wspomina aktor. – Lubię śpiewać, tańczyć, skakać, wygłupiać się… pomyślałem, że spróbuję aktorstwa.

Choć dziś fanki w całym kraju szaleją za jego urodą, Krzysztof Kwiatkowski wspomina, że jeszcze kilka lat temu nmiał zupełnie inny image. – Gdy zdawałem do szkoły teatralnej miałem długie włosy, do ramion – mówi aktor. – Ściąłem je jednak zaraz po tym, jak mnie tam przyjęto. Zaczynałem wówczas nowy rozdział.

W ciągu kilku pierwszych dni, "zachłysną się" tym, co tam zastał. – Spojrzałem na rozkład zajęć i zobaczyłem chór, szermierkę, akrobatyka, basen... pomyślałem wtedy, że tak właśnie musi wyglądać niebo – mówi gość Czwórki.

Dziś Kwiatkowskiego można zobaczyć w serialu "Pierwsza miłość", a niebawem aktor weźmie udział w "Hotelu 52". By dowiedzieć się więcej o planach aktorskich i nie tylko Krzysztofa Kwiatkowskiego, posłuchaj nagrania z audycji " Ex Magazine" .

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka FILM TEATR

Czytaj także

Paweł Krucz: nie mogłem nie zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 14:30
Krucz od zawsze chciał wykonywać zawód, który wykonuje. – Wiedziałem, co będę robił, już od dziecka – zdradza w Czwórce. – Moi rodzice są aktorami, jako chłopiec oglądałem mamę w Teatrze Komedia, w spektaklu "Muminki". To odbiło się na mnie, nie miałem innych perspektyw…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woronowicz: nie jestem typem uwodziciela

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 11:31
- Jestem raczej skrytym człowiekiem, zamkniętym, mało we mnie wylewności. Nie mam też może czasu, by się rozejrzeć na boki, gonię ciągle do przodu i na szczęście mam trochę pracy - mówi Adam Woronowicz w rozmowie z Anną Retmaniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Wiśniewska: kobiety w polskich filmach są dodatkiem do mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 23:30
- W tej kwestii nie zmienia się nic mimo lat. Nadal zresztą można spotkać reżyserów, którzy dają kobiecie do zrozumienia, że pochodzi od gorszej małpy. Takich mężczyzn tępię - zdradził Magdalenie Juszczyk gość audycji "W Dwójce raźniej".
rozwiń zwiń