Spiel des Jahres dla "Przebiegłych wielbłądów"!

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 10:00
Gra "Przebiegłe wielbłądy" otrzymała nagrodę Spiel des Jahres 2014.
Spiel des Jahres dla Przebiegłych wielbłądów
Gra „Przebiegłe wielbłądy” otrzymała nagrodę Spiel des Jahres 2014. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla gry planszowej na świecie - „Oscar” w branży gier. Nagroda Spiel des Jahres dla najlepszej gry roku jest przyznawana już od 35  lat. W Polsce gracze kochają nagrodzone w ostatnich latach m.in.  „Carcassonne”, „Dixit”, „7 cudów świata” czy „Wsiąść do pociągu”!

Teraz tę gwarancję jakości dostają „Przebiegłe wielbłądy”!

Na pokazach przedpremierowych w Poznaniu, Bielsku-Białej, Krakowie, Bytomiu i w Warszawie gra zdobyła ogromne uznanie i sympatię graczy. Na gliwickim Pionku, największym konwencie gier w południowej Polsce wielbłądy dostały tytuł najlepszej gry. W Warszawie podczas konwentu Avangarda były najczęściej ogrywanym tytułem.

W Austrii gra otrzymała nagrodę dla najlepszej gry rodzinnej roku -  Spiele Hit für Familien

Jesienią gra będzie obecna na największych imprezach z grami planszowymi.

W pudełku:

1 plansza

1 piramida 3D do rzucania koścmi

5 drewnianych wielbłądów

5 drewnianych kostek

40 kart do gry

15 kafelków typowania

5 kafelków piramidy

8 kafelków pustyni

20 banknotów

50 monet

1 znacznik gracza rozpoczynającego

1 instrukcja po polsku

Autor: Steffen Bogen

Ilustracje i grafika: Dennis Lohausen

Wszystkie prawa zastrzeżone.   www.eggertspiele.de

Wydawca: Eggertspiele

Wydawca w Polsce: Wydawnictwo Lucrum, ul. Podwale 47, 43-300 Bielsko-Biała

www.lucrumgames.pl; www.facebook.com/lucrumgames.pl

Gra "Przebiegłe wielbłądy" otrzymała nagrodę Spiel des Jahres 2014. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla gry planszowej na świecie - "Oscar" w branży gier. Nagroda Spiel des Jahres dla najlepszej gry roku jest przyznawana już od 35  lat. W Polsce gracze kochają nagrodzone w ostatnich latach m.in. "Carcassonne", "Dixit", "7 cudów świata” czy "Wsiąść do pociągu"! Teraz tę gwarancję jakości dostają "Przebiegłe wielbłądy"!

Na pokazach przedpremierowych w Poznaniu, Bielsku-Białej, Krakowie, Bytomiu i w Warszawie gra zdobyła ogromne uznanie i sympatię graczy. Na gliwickim Pionku, największym konwencie gier w południowej Polsce wielbłądy dostały tytuł najlepszej gry. W Warszawie podczas konwentu Avangarda były najczęściej ogrywanym tytułem. W Austrii gra otrzymała nagrodę dla najlepszej gry rodzinnej roku -  Spiele Hit für Familien.

Jesienią gra jestobecna na największych imprezach z grami planszowymi.

O grze: zasady w 5 min: rozgrywka w 15-20 min, liczba graczy: 2-8, sugerowana cena detaliczna: 109,9 zł, do startu, gotowi… GARB!

Trwa szalony wyścig wielbłądów wokół piramidy! Gonitwa garb w garb, łeb w łeb! Kopyta aż dymią!

To ściągnięte do Egiptu przez arabskiego szejka najszybsze wielbłądy świata! Bardzo biegłe w bieganiu i przebiegłe w wyprzedzaniu! Zasiądź w loży i kibicuj! Który wielbłąd jest Twoim faworytem? Który okaże się być "czarnym wielbłądem" wyścigu? Obserwuj, typuj zwycięzców i przegranych. Daj się ponieść atmosferze gonitwy, ale bądź czujny! To przebiegłe wielbłądy! Mogą Cię zrobić w konia! Musisz wykazać się świetną intuicją aby szejk wypłacił Ci bajeczną nagrodę! 
To już ostatnia prosta! Co za emocje! Komentator radiowy na stojąco krzyczy: Panie Arab! Kończ pan ten wyścig!

W pudełku:1 plansza 1 piramida 3D do rzucania koścmi5 drewnianych wielbłądów5 drewnianych kostek40 kart do gry15 kafelków typowania5 kafelków piramidy8 kafelków pustyni20 banknotów50 monet1 znacznik gracza rozpoczynającego1 instrukcja po polsku.
Autor: Steffen BogenI

lustracje i grafika: Dennis Lohausen

Wydawca: Eggertspiele

Wydawca w Polsce: Wydawnictwo Lucrum,

Gra pod patronatem Czwórki.

(RK, źr. Czwórka / materiały prasowe)

/