"Superfarmer" – najbardziej znana polska planszówka

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 20:31
"Hodujesz zwierzęta, powiększasz stado, pomnażasz swój zysk" – takie hasło przyświeca grze, którą testowaliśmy dla Was w kolejnej odsłonie czwórkowego cyklu "Rozgrywka".
Audio

Gra jest ładnie wydana. W pudełku znajdują się cztery plansze, dwie 12-ścienne kostki i  kartoniki. Na każdym z tym elementów widnieją wizerunki zwierząt (królik, owca, koń, krowa, świnia). Całość uzupełniają figurki psów.

"Superfarmer" ma bardzo ciekawią historię. – Gra została wymyślona w 1944 roku przez wybitnego polskiego matematyka prof. Karola Borsuka. Po raz pierwszy zastosowane zostały w niej 12-ścienne kostki. Związki z matematyką widoczne są tu praktycznie na każdym kroku - powiedziała Bożena Mchalska z wydawnictwa Granna.

Zasady gry nie są skomplikowane. Za każdym razem rzucamy kostkami i jeżeli wyrzucimy to samo zwierzę, to dostajemy kartonik właśnie z tym zwierzęciem. Jeżeli zbierzemy większe stadko, to za każdym razem dostajemy tyle zwierząt ile par mamy w naszym stadzie.

Celem gry jest wypełnienie całej planszy zwierzętami. W razie potrzeby zwierzęta można wymieniać. W rozgrywce mogą pojawić się również drapieżniki: lisy i wilki. Jeśli wyrzucimy któreś z nich, to tracimy nasze zwierzęta. Uchronić mogą nas przed tym psy.

- To jest gra raczej dla dzieci. Dorośli nie będą się przy niej dobrze bawić. Wydaje mi się, że swoje najlepsze czasy "Superfarmer" ma już niestety za sobą - ocenił Jacek Nowak, pasjonat planszówek.

Więcej o przebiegu testu "Superfarmera" i jego wyniku dowiecie się, klikając w ikonkę filmu lub dźwięku.

/

Cykl "Rozgrywka" będzie pojawiał się na antenie Czwórki dwa razy w tygodniu: w środy w audycji "Czwarty Wymiar" po godzinie 18. oraz w czwartki w audycji "W 4 oczy" po godzinie 10.

pg

Zobacz więcej na temat: gra dzieci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pędzące żółwie" – planszówka dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 21:17
W Czwórce startujemy z "Rozgrywką" - nowym cyklem poświęconym grom planszowym. W pierwszym odcinku testowaliśmy "Pędzące żółwie". Sprawdź, co z tego wyszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tik… Tak… Bum!" – bombowa planszówka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 13:39
To druga z gier planszowych, które testowaliśmy dla Was w ramach cyklu "Rozgrywka". Jeśli macie refleks i lubicie bawić się słowem, ta propozycja jest zdecydowanie dla Was!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planszówki? W to się gra!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 15:43
W Polsce coraz popularniejsze stają się gry planszowe. Aktywnie swój czas mogą spędzać przy nich całe rodziny – o czym na antenie Czwórki przekonywał psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń