Test gry "Drako": krasnoludy kontra smok

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 20:00
- Gra ma absolutnie topowe wykonanie i jest zdecydowanie dla ludzi myślących - mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
Audio

Gra "Drako" przeznaczona jest dla dwóch graczy. Każdy z nich kieruje albo zespołem trzech krasnoludów, których celem jest pokonanie smoka albo właśnie atakowanym smokiem. Gracze grają dopóki nie wyczerpią im się możliwości zagrywania 38 kart. Twórca gry, Adam Kałuża, jako jej główny atut wymieniał dynamikę rozgrywki. Jedna partia gry w "Drako" trwa około 30 minut.

- Jest szybkość i balans gdyż często gra się kończy na ostatnich kartach, dzięki czemu emocje są do końca. Młodszym graczom podoba się też samo wydanie i atrakcyjne figurki bohaterów - oceniał

Każda akcja graczy polega na pobraniu dwóch kart, lub zagraniu jednej. Gdy talia kart nacierających krasoludów wyczerpie się - smok odlatuje, a kierujący nim gracz zostaje zwycięzcą. Wygrywa także, jeżeli uda mu się pokonać wszystkich krasnoludów, co jednak zdarza się niesłychanie rzadko. Więcej na temat gry dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/
Zobacz więcej na temat: gra
Czytaj także

Test gry: "Bumerang" - sprytni myśliwi na start

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 17:00
To gra dla zręcznych i tych, którzy potrafią zachować kamienną twarz - licytacja jak w grze poker.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Zbuduj swoje miasto" – karciana architektura

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 19:08
Wbrew temu, co sugeruje tytuł, w pudełku nie znajdziemy żadnych klocków, tylko talię kart. Przydadzą się też kartka papieru i długopis.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Antywirus" - pozbądź się czerwonej zarazy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 19:03
– To nie jest gra sensu stricto, to bardziej logiczna układanka dla jednego gracza - mówiła w Czwórce Bożena Michalska z wydawnictwa Granna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: "Blokada" - gra jednoosobowa

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 17:53
Cel jest prosty - zatrzymaj gangstera. Jednak, żeby tego dokonać trzeba się nieźle nagłowić.
rozwiń zwiń