Czwórkowi ludzie. Czwórka brzmi dobrze LIVE!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 08:08
W najbliższą sobotę w Cudzie nad Wisłą zagrają artyści, którzy mniej lub bardziej związani są z Czwórką. Czas przybliżyć ich sylwetki i twórczość.
Czwórka brzmi dobrze
Czwórka brzmi dobrze! Foto: mat. promocyjny

W najbliższą sobotę w Cudzie nad Wisłą zagrają artyści, którzy mniej lub bardziej związani są z Czwórką. Czas przybliżyć ich sylwetki i twórczość.

Czwórka brzmi dobrze LIVE!

YUUKI
Yuuki to zespół, którego głosem jest młoda wokalistka z Wrocławia - Katarzyna Wypchło. Ich muzyka to kompilacja elektroniki, transowego groove'u, brzmień synthpopowych i... natury. Kasia pojawiła się w Czwórce w audycji "Będzie Głośno", poświęconej młodym zdolnym kapelom.


Posłuchajcie i przekonajcie się do Yuuki.
NUMER RAZ I DJ ABDOOL

Numer Raz zaczynał w 1993 roku - jego pierwszym zespołem był Quit New Sort, następnie współpracował z zespołami Trails X, 3H, a potem Chuzdemak. W 1997 roku, za namową członków 3 H, Numer rozstał się ze swoim zespołem i dołączył do Tedego i DJ Mario, tworząc Warszafski Deszcz - jeden z najbardziej czczonych składów w historii polskiego hip-hopu. Zanim zespół nagrał regularny album, chłopaki gościnnie wystąpili na legendarnej płycie Molesty "Skandal". W 1999 roku wydany został pierwszy album WFD, zatytułowany "Nastukafszy". Płyta przeszła do historii jako jeden z klasyków gatunku. Kawałki takie jak m.in.: "Uliczne koneksje", "Gram w zielone" czy "Aluminium" uznane zostały przez środowisko za kultowe.
Na koncie ma 2 solowe albumy -  "Muzyka, Bloki, Skręty" i "Ludzie Maszyny Słowa", a wraz z djem Abdoolem wydał kilka mixtape’ów: "Dokładnie tak", "Lursztyn", "Zawsze spoko mixtape vol. 1", "Człowieku mordo mixtape".

Numer Raz zaprasza na swoją audycję w Czwórce w każdy piątek od 22:00


Macie chwilę? Posłuchajcie jak nawija Numer Raz
NOVIKA i LEX:


LEX: Mr. Lex, czyli Maciej Kasprzyk od 15 lat nieprzerwanie związany z polskim eterem. Debiutował w Jazz Radiu, gdzie prowadził "Luxus Hip Hop". Kolejnym etapem radiowej drogi było Polskie Radio Bis, w którym swe muzyczne fascynacje prezentował w "DJ Paśmie" oraz we współprowadzonej z Noviką "Strefie Miejskiej". Następnie, na kilka lat, swe radiowe losy związał z Radiem Roxy, współprowadząc z Noviką "Miastosferę", a także cenione w środowisku klubowym programy "Ministerstwo Dziwnych Kroków" oraz "Przelot". Ostatnie dwa lata, to współpraca z Rock Radiem i codzienny program "Propaganda". Uzupełnieniem radiowej drogi jest aktywność na scenie muzyki klubowej. Niegdyś jako Lexus, od jakiegoś czasu jako Mr. Lex, co weekend przemierza Polskę wszerz i wzdłuż. Solo, jako członek kolektywu Beats Friendly, a ostatnio najczęściej w duecie z Noviką, odwiedził najciekawsze i najistotniejsze kluby, najważniejsze wydarzenia muzyczne i wszystkie znaczące festiwale. Dziś, na powrót w Polskim Radiu, w Czwórce, zaprasza na "Porę Lexa".


NOVIKA: Od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem "Tricks Of Life" nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: "Lovefinder" (2010) i album z remixami "Mixfinder" (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Współpracowała też z Marcinem Czubalą ("Stay Close", Mobilee 2012)  oraz cenionym niemieckim producentem Lovebirds ("This Time", Toolroom 2012). Wystąpiła na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, Freeform, Audioriver, Selector, Tauron Nowa Muzyka) i poza krajem (Wilsonic Festival, Great Escape, Waves Vienna, Expo w Shanghaju). W roku 2013 wydała trzeci album – "Heart Times"; dojrzalszy, i najbardziej autorski w jej dorobku. Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach kolektywu Beats Friendly, najczęściej w duecie z dj’em - Mr.Lex’em. Od przeszło 10 lat prowadzi również autorskie audycje radiowe, w Czwórce możecie ją usłyszeć w każdą niedzielę po 19:00 - "Leniwe - serwuje Novika".
KUBA KARAŚ

Kuby nie trzeba przedstawiać. To jeden z najbardziej utalentowanych muzyków, kompozytorów i producentów młodego pokolenia, połowa nagrodzonego Fryderykiem za debiutancki album duetu The Dumplings, organizuje niezwykłą muzyczną podróż i zaprasza na audycję "Oceanarium" w Czwórce – w każdy czwartek od 22:00. Wraz z Justyną Święs jako The Dumplings wydali dwa albumy - "No Bad Days" oraz "Sea You Later".


BERT

Historyk z wykształcenia, kociarz z zamiłowania, resztę czasu poświęca muzyce. Jak sam o sobie mówi: "Słucham, miksuję, szukam, coś tam produkuję. I chętnie dzielę się tym, co mam. I gram – od 10 lat w klubach, trochę krócej w radiu. W duecie, jako Boogiemafia, i z cyklem "Electricity", zaliczyłem najważniejsze punkty na klubowej mapie Polski. Jako DJ Bert przywitałem Nowy Rok na imprezie "Cross Central" w Londynie, grałem w Berlinie i w Kijowie, od trzech lat mam przyjemność (wielką!) występować na Notting Hill Carnival. I tak sobie myślę, że tego "muzykowania" nie zamieniłbym na żadne inne zajęcie. To wciąga, kręci i cieszy."
Berta możecie usłyszeć w czwartki od północy w audycji "Klubowe Ikony" oraz w soboty od 22:00 w "Klubotece".


HARPER:
Czyli on. Dziennikarz, DJ i niestrudzony poszukiwacz dobrej muzyki - szczególnie tej z groovem. "Basopodkręcacz" i "funkowiec" (taki bardziej funkowy kaowiec :-). Zna się, wie i pewnie posiada więcej płyt niż Ty. W Czwórce prowadzi "Funkadelię"  - w niedzielę od 16:00 oraz "Basstion"  - w każdą niedzielę od północy. Utwory Harpera znajdziecie tu

Transmisja wydarzenia w sobotę 11 września od godz. 16.00 na stronie czworka.online.

czwórka/pj