Płyta tygodnia. Igorilla i Peepz - "Anomalie"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2023 01:00
"Anomalie" to przede wszystkim emocjonujące safari po pięknych emocjach. Igorilla & Peepz na swojej płycie zabierają nas w podróż pełną trudnych pytań i niekoniecznie prostych odpowiedzi. 
Igorilla i Peepz.
Igorilla i Peepz.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Melancholia i refleksyjność mieszają się na "Anomaliach" z buntem i pewnością siebie. Poszukiwanie harmonii i własnej drogi w dorosłym życiu przerywają małe katastrofy, zaburzenia i nieprawidłowości. Soundtrackiem do tej jazdy bez trzymanki są kawałki pełne nowoczesnych brzmień, muzycznego kraftu i kontrastów.

- Szliśmy z flow wyrzucając z siebie różne kawałki o różnej tematyce i w różnych konwencjach. W ten sposób docieraliśmy się między sobą na drodze do wspólnego obszaru - wspominali muzycy w rozmowie z Numerem Razem.  

 - Nie szukaliśmy stylu płyty - przyznali goście Czwórki. - Dużo digguję sampli, dużo czasu spędzam na poszukiwaniu odpowiedniego brzmienia. Podsyłałem Igorowi (Igorilla) fragmenty produkcji, którymi mógł się zajarać. Brałem go podstępem – śmiał się Peepz. - Czy jesteśmy "anomalią" na polskiej scenie? Wydaje mi się, że tak, bo słucham dużo tego, co dzieje się teraz w hip-hopie. Chcemy stworzyć swój sound i robimy to w oldskulowym duchu, ale nie po "dziadersku". Odkrywamy różne przestrzenie, poszerzamy horyzonty i nie boimy się zabawy z różnymi stylistykami  - dodał Peepz

Na albumie usłyszymy również gości którzy idealnie wpisali się w klimat płyty; Jarecki, Miodu, Wyga, Mokebe, Prykson Fisk i Mati Szert. Większość produkcji to dzieło Peepza, który prezentuje swój autorski patent na brzmienie lecz na materiale pojawili się także producenci z "górnej półki" tacy jak; Barto Katt, BodzierOn, Bred Bua, Adz/ddayzy.

Oprawą graficzną płyty zajął się Miłosz Zdunek.

Okładka płyty "Anomalie"/mat.pras. Okładka płyty "Anomalie"/mat.pras.

mat.pras./kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA hip hop rap
Czytaj także

GrubSon z płytą "Akustycz(nie)zupełnie". "Ten przekaz jest prawdziwy"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 00:00
- Kłamstwo prędzej czy później wychodzi na jaw. Dlatego tak ważne jest, by tworząc muzykę mówić prawdę - podkreślał Tomasz Iwanca, czyli Grubson.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ BRK: teraz spełniam swoje artystyczne marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 19:00
DJ BRK jest świetnie znanym producentem w muzycznym świecie. Po latach pracy zdecydował się wydać autorski album, producencki. Płyta ma ukazać się w połowie roku, a znajdzie się na niej 15 kompozycji, każda z nich nagrana z innym artystą. 
rozwiń zwiń