Star Guard Muffin - "Szanuj"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 13:55
Debiutancki album reggae'owej grupy finalisty "Mam Talent" Kamila Bednarka. Czwórka poleca!

19 listopada na półki sklepowe trafił debiutancki album formacji Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem, zatytułowany "Szanuj". Pochodzący z Brzegu Star Guard Muffin łączą w swojej muzycznej stylistyce motywy roots-reggae'owe z nowoczesnymi brzmieniami.

Wokalista zespołu – Kamil Bednarek – jest jednym z największych odkryć tegorocznej edycji programu "Mam Talent". Występ Kamila w programie przyczynił się do wzrostu popularności samego zespołu, czego najlepszym dowodem są tłumy fanów na koncertach i ich aktywność w serwisach społecznościowych.

Na płycie „Szanuj” znajduje się jedenaście autorskich utworów oraz dwa covery (znane z "Mam Talent" "I" Kurta Nilsena oraz "Tears in Heaven" Erica Claptona). Pierwszym singlem z płyty będzie utwór "Sometimes" z gościnnym udziałem Josepha Chieftaina (Anglik o Jamajskich korzeniach).

Producentem albumu jest Szymon Folwarczny (wcześniej współpraca m.in. z Noviką i Moniką Brodką oraz dwa solowe albumy pod pseudonimem Stealpot). Współpraca Star Guard Muffin z Folwarcznym zaowocowała albumem na światowym poziomie.


Tracklista:

1. Dancehall Queen
2. Sometimes feat. Chieftain Joseph
3. Pół żartem feat. Staff
4. O muzyce reggae
5. 1, 2 w górę ręce
6. I
7. Sgm United
8. Dokąd zmierza ten świat
9. Ganja Trip
10. Nikt o tym nie wie
11. Pamiętaj
12. Tears in Heaven
13. Szanuj (outro)

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

HIFI Banda "23:55" - premiera!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 17:40
8 listopada miała miejsce oficjalna premiera nowej płyty HIFI Bandy. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca album Japoto

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 11:51
Na debiutanckiej płycie supergrupy znajdziecie elektroakustyczne brzmienia połączone z rockiem i breakbitem. Przekonajcie się, jak gra elita polskiej alternatywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluboteka" podbija Wyspy!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 15:52
Ekipa BBC Radio 1 była gościem „Kluboteki” DJ'a Berta w Czwórce! Fragment audycji pojawił się także na antenie BBC Radio 1. Jak do tego doszło, opowiadał Bert w "Magazynie".
rozwiń zwiń