Kierunek Panama. Dialog starszych i młodszych

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 11:03
Jadąc na Światowe Dni Młodzieży do Panamy warto pamiętać o słowach papieża Franciszka, o dialogu papieża z młodymi i dorosłymi, który jest coraz ważniejszy w czasach, w których dominuje kultura odrzucenia i tworzy się przepaść między pokoleniami.
Audio
  • Kierunek Panama. O dialogu między pokoleniami (W dobrych zawodach/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexxndr/Shutterstock

Gospodarz spotkania młodych, arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta tworzy przestrzeń dialogu między młodymi i starszymi. Przyświeca mu myśl, że zbiorowa pamięć to antidotum na indywidualizm, który podważa więzi międzypokoleniowe. Jest też ona jedną z sił napędowych solidarności, która daje miejsce scenariuszom międzypokoleniowej współpracy.

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Co słychać na pokładzie Daru Młodzieży? >>>

Przemysław Goławski w cyklu "Kierunek Panama" podkreśla słowa papieża dotyczące młodzieży - nadziei przyszłości. Przypomina, też o pewnych warunkach. Szczególnie o pamięci o tym skąd się pochodzi, o rodzinie i historii. Co zrobić mieć tę pamięć? Kogo pytać o rady i wspomnienia? O tym w nagraniu materiału. 

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Prowadzi: Przemysław Goławski

Data emisji: 27.10.2018

Godzina emisji: 7.47

pj

Czytaj także

Kierunek: Panama. Co słychać na pokładzie "Daru Młodzieży"?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 11:08
Wyruszamy do Panamy. W styczniu przyszłego roku, właśnie to państwo będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Przemysław Goławski pojawi się tam z żółtym mikrofonem Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierunek: Panama. "Styczeń to idealny czas na Światowe Dni Młodzieży"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:00
Razem z Czwórką wyruszamy w podróż do serca obu Ameryk. Naszym celem będzie Panama, czyli kraj, w którym już w 2019 roku spotkają się wierni z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na pierwszą odsłonę w cyklu "Kierunek: Panama". 
rozwiń zwiń