Kierunek: Panama. "Styczeń to idealny czas na Światowe Dni Młodzieży"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:00
Razem z Czwórką wyruszamy w podróż do serca obu Ameryk. Naszym celem będzie Panama, czyli kraj, w którym już w 2019 roku spotkają się wierni z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na pierwszą odsłonę w cyklu "Kierunek: Panama". 
Audio
  • Do Panama City na Światowe Dni Młodzieży 2019 zaprasza Przemysław Goławski (W dobrych zawodach/Czwórka)
Panama
PanamaFoto: Shutterstock.com

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w od 22 do 27 stycznia 2019 roku w Panama City, stolicy Panamy. Jak przekonywał abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, wybór daty spotkania był nieprzypadkowy i podyktowany został m.in. względami klimatycznymi, ponieważ styczeń jest miesiącem letnim, jest to pora sucha, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych.

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Co słychać na pokładzie Daru Młodzieży? >>>

Co jeszcze zdecydowało o tym, że ŚDM w Panamie odbywać się będzie właśnie w trzecim tygodniu stycznia? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotował Przemysław Goławski. W programie wysłuchaliśmy także zaproszenia papieża Franciszka na kolejne Światowe Dni Młodzieży, które wygłosił podczas poprzedniej odsłony tego wydarzenia w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Data emisji: 16.10.2018

Godzina emisji: 7.48

kd/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dni w Diecezjach. Świętowanie przed ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:41
Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie, jednak już dziś przygotowują się do niego właściwie wszystkie diecezje w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznie na ŚDM - Mercy Festiwal i Festiwal Młodych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 12:40
Do Światowych Dni Młodzieży przygotowujemy się nie tylko duchowo i kulturalnie, ale także muzycznie. W ramach ŚDM odbywają się m.in. dwie duże imprezy: Mercy Festiwal i Festiwal Młodych.
rozwiń zwiń