USB dla aktywnych

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2009 17:47
Ochrona przed wstrząsami i wodą

Firma Verbatim przedstawiła nową linię dysków USB Tuff-Clip o pojemności 4 GB i 8 GB. Te nowe dyski USB są skierowane do ludzi, którzy na co dzień żyją aktywnie i tak też spędzają swój wolny czas, a równocześnie korzystają z najnowszej techniki. Potrzebują oni urządzeń wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia. 

Obudowa wykonana jest ze specjalnego rodzaju tworzywa, co stanowi zabezpieczenie wrażliwych wewnętrznych elementów przed wstrząsami i wodą. Wtyczka USB jest chowana dla ochrony przed złamaniami i uszkodzeniami. Dysk jest wyposażony w karabińczyk, który pozwala na przymocowanie go do szlufki przy pasku, kluczy, łańcuszka lub plecaka. Dodatkową zaletą tego rozwiązania, jest to, że w znacznym stopniu zmniejsza ono ryzyko zgubienia się urządzenia. Przy wszystkich tych zabezpieczeniach, urządzenie zachowuje jednocześnie niewielkie rozmiary i waży niecałe 6 dkg.

Dyski są kompatybilne z systemami Windows, Mac i Linux. Dostęp do folderów jest zabezpieczony hasłem. Sposób konstrukcji oraz zastosowanie pamięci flash gwarantuje możliwość  przechowywania danych przez okres przynajmniej 10 lat. 

Model z pojemnością 8 GB jest w kolorze turkusowym, natomiast 8 GB jest w kolorze czarnym. Pendrivy kosztują odpowiednio 30 lub 50 dolarów.

mk

źródło: businesswire.com
 

Zobacz więcej na temat: firma linux windows
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Okulary szczęścia?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2007 10:06
Pstryk.. i patrzysz na świat przez różowe okulary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikroucho do podsłuchiwania bardzo cichych odgłosów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2010 21:18
Naukowcy chcą podsłuchiwać bakterie i komórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wysłać uścisk na odległość?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2008 08:49
Specjalne czujniki przekażą siłę i ciepło uścisku osobie oddalonej o setki kilometrów.
rozwiń zwiń