"Warrior Nun", "Turn Up, Charlie" - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 12:32
Waleczne zakonnice, typu "Nuns with guns" i "Buffy, postrach wampirów" - czyli "Warrior nun", do tego Idris Elba w historii DJ-a, któremu nie wyszło i piękno codzienności w "Olive Kitteridge", a niebawem także "Ramy" - na małym ekranie będzie się działo. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Goran Bogicevic/ Shutterstock

W tym tygodniu mnóstwo ciekawych pozycji znajdą miłośnicy seriali telewizyjnych. Jedną z nich jest "Warrior Nun", czyli amerykański serial fantasy stworzony przez Simona Barry'ego na podstawie komiksu Areala Bena Dunna. 

Posłuchaj
18:06 2020_07_09-10-17-34_CZWÓRKA_Klimekx.mp3 Kaja Klimek poleca seriale (Stacja Kultura/Czwórka) 

Główną bohaterką jest Ava, którą poznajemy jako osobę nieżyjącą, a nadprzyrodzone moce nadają jej magiczny artefakt. Jak podkreśla gość Czwórki, "Warrior Nun" utrzymany jest nieco w kluczu serialu "Buffy, postrach wampirów". - Ava odkrywa swoje moce, potrzebuje przewodnika, i oczywiście zaraz na początku pierwszego odcinka pojawia się obiekt jej westchnień - mówi gość Czwórki. - Nasza bohaterka, która odzyskuje życie, poznaje grupę nastolatków, dołącza do niej, i nagle pojawiają się demony, z którymi będzie musiała walczyć.

Oryginalnie opracowany jako adaptacja filmu fabularnego, pomysł został przemyślany na nowo jako serial telewizyjny dla Netflixa. Jak podkreślała Kaja Klimek, ten serial ma zarówno aspekty pozytywne - i to m.in. gra aktorska Alby Baptisty, jak i negatywne. - Fajny klimat ma dziewczyna grająca główną rolę, ale pełni ona także funkcję narratora, omawia i komentuje swoje działania, co jest irytujące - mówiła gość Czwórki. - Demony jednak wyglądają interesująco, walki zakonnic mają efekt "wow".

Źr. "Warrior Nun" Trailer/ Movie Coverage

Kolejną propozycją jest "Turn Up Charlie", brytyjski komediowy serial internetowy wyprodukowany przez Brown Eyed Boy Productions oraz Green Door Pictures, którego twórcami są Idris Elba i Gary Reich. Serial jest emitowany od 15 marca 2019 roku za pośrednictwem Netflixa. - To historia mężczyzny, który swego czasu był DJ-em, nagrał nawet hit. Dziś jest w wieku średnim, nie może się wybić. Jest trochę Piotrusiem Panem, nieustannie okłamuje rodziców, że robi karierę - opowiada Kaja Klimek. - Nagle przyjeżdża do niego przyjaciel, ojciec 11-letniej córki, którą Idris Elba zaczyna się opiekować. 

Zdaniem gościa Czwórki to serial "na wytracenie czasu", czy "do obiadu", a jego najmocniejszym punktem jest uroda grającego główną rolę Elby. - Można jednak obejrzeć dwa sezony dla przyjemności. Ta historia pod względem scenariuszowym nie została dopracowana, można było rozegrać to inaczej, lepiej - mówiła Kaja Klimek. 

W programie rozmawialiśmy także na temat serialu "Ramy", nagrodzonego Złotym Globem, i zbliżającej się premierze 2. sezonu. A także o "Olive Kitteridge", czteroodcinkowym serialu dramatycznym produkcji HBO, stworzonym na podstawie książki Elizabeth Strout wydanej w Polsce dwukrotnie pod tytułami: "Okruchy codzienności" z 2010 roku i "Olive Kitteridge" z 2014 roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 09.07.2020

Godzina emisji: 10.14

kd/kul