"Heniek": czarny humor i gorzka autorefleksja

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 14:27
Tytułowy bohater jest na pierwszy rzut oka sympatycznym człowiekem, jednak okazuje się być członkiem gangu. Jego współpracownicy z salonu samochodowego stają przed dylematem przyjaźń czy pieniądze...
Audio
  • Wszystko o filmie "Heniek" - materiał Katarzyny Kornet

Zdaniem Elizy Kowalewskiej , scenarzystki i reżyserki, "Heniek" to moralitet, który jednak niekoniecznie popsuje nam humor. - Staraliśmy się przemycić dużo uśmiechu - opowiada. - Nie krytykować, nie osądzać, a sprawić, by widz podszedł do tematu z autorefleksją i gorzko, bo gorzko, ale jednak się uśmiechnął.

Kowalewska stworzyła film wraz z Grzegorzem Madejem . - Zrobiliśmy go, by sprawdzić, czy się w tym odnajdziemy - opowiada ten ostatno. - Zawsze chcieliśmy tworzyć filmy, ale przecież "chcieć" nie znaczy "móc".

Warto dodać, że film jest niskobudżetowy, jednak twórcom udało się, zdaniem wielu, utrzeć nosa zamożnym producentom, szturmem zdobyć serca krytyków i wygrać liczne festiwale (m. in. Nagroda Publiczności na Off Plus Camera Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie).

Zobacz zwiastun:

Film trafił do kin 1 czerwca. Dowiedz się więcej, słuchając całego materiału Katarzyny Kornet z audycji "Stacja Kultura" .

(kd)

Czytaj także

Pisze się czwarta część "Pana Lodowego Ogrodu"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:33
"Pan Lodowego Ogrodu" to książka okrzyknięta publikacją ostatniego dziesięciolecia, a każda jej część ukazuje się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Kozyra: Wciąż szukam swojego ciała

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 15:19
Znana artystka i rzeźbiarka kręci właśnie film autobiograficzny. Aktorek, które miałyby ją grać szukała już w Warszawie i Tel Awiwie, teraz leci do Nowego Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Mohr: Ufam swojej intuicji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:33
- Buduję rolę, opierając się na mojej intuicji, to ona mnie prowadzi – opowiada w Czwórce znany aktor. – Słucham własnego serca, ale tego, co mówią reżyserzy, też.
rozwiń zwiń