Łona czyta Szymborską w Czwórce. "Jest absolutnie zachwycająca"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 11:00
- Ostatnio wpadł mi w ręce "Błysk rewolwru" Wisławy Szymborskiej - mówi Łona. - To świetna rzecz: dowcipna i lekka. Wprawiła mnie w absolutny zachwyt.
Audio
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 1 (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Jaką literaturę lubi Łona, dlaczego wciąż brak mu czasu na czytanie i czemu zakochał się w prozie Amosa Oza? (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 2 (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 3 (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 4 (Poranek OnLine/Czwórka)
  • Raper Łona czyta fragmenty książki "Błysk rewolwru” Wisławy Szymborskiej - część 5 (Poranek OnLine/Czwórka)
Raper i producent muzyczny Łona, czyli Adam Zieliński, w Czwórce
Raper i producent muzyczny Łona, czyli Adam Zieliński, w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Łona przyznaje, że urzeka go styl poetki, "to, jak ona się bawiła słowem". Słowem bawi się on sam, pisząc teksty do swoich piosenek. Czasem tworzy nawet limeryki. - Często w trasie układamy takie rzeczy - opowiada raper. - Niestety bywają one bardzo plugawe, więc nie mogę ich przytoczyć…

Raper zwierzył się jednak Czwórce, że na co dzień typem "czytacza" nie jest, a na "pochłanianie" książek po prostu brakuje mu czasu. Jeśli jednak uda mu się wieczorem, tuż przed snem, otworzyć jakąś powieść, stara się wybierać literaturę z najwyższej półki.

- Ostatnio odkryłem Amosa Oza - opowiada raper. - To właściwie niemożliwe odkryć go dopiero teraz. I podejrzewam, że ludzie znający go od dawna uznają mnie za szczęściarza, bo jego literatura jest jeszcze przede mną - zastanawia się.

Raper Łona będzie jedną z gwiazd akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka". Impreza odbędzie się w sobotę, 14 września. Między godz. 10.00 a 18.00 w kilku miejscach na terenie Warszawy, m.in. na Polu Mokotowskim, w MiTo Art. Cafe. Books oraz na Dworcu Centralnym będzie można posłuchać książek czytanych na żywo przez autorów, aktorów, muzyków i sportowców.

W ramach tej akcji, dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i na portalu mojepolskieradio.pl, będziecie mogli usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata!

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Logo
Logo akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka"

(kd)

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
rozwiń zwiń