Już 15 medali polskich żołnierzy w Wuhan

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 15:15
Mamy pierwsze złoto 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.
Gosia Kozaczuk - medalistka ŚWIS Wuhan 2019
Gosia Kozaczuk - medalistka ŚWIS Wuhan 2019Foto: Darek Matyja

Mamy pierwszy złoty medal polskich sportowców podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Zdobył je Wojciech Kotowski w ratownictwie wodnym. W niedzielę na podium stawali też inni nasi sportowcy: szablistka Małgorzata Kozaczuk (brąz), ratownicy wodni - Hubert Nakielski (srebro), Adam Dubiel (brąz) i sztafeta (brąz), pływak Konrad Czerniak (srebro), dwa srebrne medale zdobyły też Polki w kolarstwie - Małgorzata Pawłowska i nasz kobieca drużyna, trzy brązowe medale dorzucili też judocy - Eliza Wróblewska, Piotr Kuczera i Beata Pacut.
W sumie Polacy zdobyli już w Wuhan 15 medali (1 złoty, 4 srebrne i 10 brązowych).

Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe potrwają do 27 października.

***

Pierwsze medale polskich żołnierzy w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan - na początek brązowe medale w pływaniu,, judo i szermierce.

Jesienne ostatki wioślarzy w Warsaw River Race.

Reprezentacja Polski awansowała do finału mistrzostw świata w piłce nożnej 6-osobowej. Turniej Socca World Cup odbywa się na Krecie.