EURO 2020: Polska-Słowacja 1:2 (minuta po minucie)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 19:43
To był mecz, który można było wygrać... Poniżej relacja tekstowa "minuta po minucie" z pierwszego meczu Polaków na EURO.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 14 czerwca 2021
Euro 2020 - Polska-Słowacja
Euro 2020 - Polska-SłowacjaFoto: shutterstock / Sasha Strekoza

Pokonać Słowaków i dobrze rozpocząć mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To był cel naszej reprezentacji w pierwszym meczu grupowym podczas EURO 2020.
Wszyscy byli zgodni, że to spotkanie mogło mieć kluczowe znaczenie w walce o wyjście z grupy. Trzy punkty zdobyte w starciu ze Słowakami mogły okazać się bezcenne... Niestety nie zdobyliśmy ani jednego,  przegrywając 1:2...
Teraz czekają nas jeszcze mecze z Hiszpanią i Szwecją...

Relacja tekstowa "minuta po minucie"

POLSKA-SŁOWACJA - 1:2

- Godzina 16:00 - dwie godziny do meczu... Nasze piłkarki pokazały jak można grać i wygrywać... W towarzyskim meczu rozgromiły dziś Czeszki 5:0...
- Godzina 16:50 - o przedmeczowych oczekiwaniach i emocjach mówiliśmy w Popołudniowym przeglądzie sportowym na antenie Czwórki. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.
- Godzina 17:00 - znamy skład Polaków: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Jóźwiak, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski...

- 25' do meczu - trwa rozgrzewka...
- 5' do meczu - obie drużyny wychodzą na boisko. Polacy w białych koszulkach i czerwonych spodenkach... Słowacy - na niebiesko, a Wojciech Szczęsny... na zielono. Czas na hymny.

- 1' Zaczynamy... niech się dzieje...
- 3' Groźne dośrodkowanie z lewej strony Słowaków... było niebezpiecznie.
- 5' Lewandowski w polu karnym - zablokowany...
- 10' Polacy bliżej pola karnego rywali, zdobywamy przewagę pozycyjną... ale efektów w postaci goli czy choćby celnych strzałów brak...
- 14' Mamy przewagę, ale trzeba uważać na straty bo Słowacy są groźni w grze z kontry. No i mamy potwierdzenie Ondrej Duda strzela w boczną siatkę bramki Wojciecha Szczęsnego.
- 18' Groźna akcja Słowaków lewą stroną, strzela Robert Mak i.... 0:1. Piłka najpierw odbiła się od słupka, potem od Szczęsnego i wpadła do bramki...  W protokole sędziowskim jako strzelec bramki znajdzie się więc... Szczęsny.
- 25' A my jeszcze nie oddaliśmy żadnego celnego strzału...
- 27' Słowacy grają coraz pewniej... a my bardzo nerwowo... Efekt groźny strzał tuż nad poprzeczką Kucki... dobrze, że kilka centymetrów za wysoko...
- 30' Pół godziny gry za nami i chyba nie tak wyobrażaliśmy sobie pierwsze 30 minut Polaków na EURO.
- 33' Kolejny strzał Słowaków, Kucka główkuje, Szczęsny bez problemów łapie piłkę.
- 34' Nareszcie... Krychowiak strzela z dystansu, ale za wysoko.
- 35' Mamy ponad 60 procent posiadania piłki, ale to w ogóle nie przekłada się na groźne sytuacje, bo to Słowacy częściej zagrażają bramce Szczęsnego.
- 40' Dość nieporadnie wyglądają próby ataku naszej drużyny... czekamy na jakąś naprawdę groźną akcję... i to czekamy już dość długo...
- 45' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1 i nie oddaliśmy ani jednego celnego strzału na bramkę rywali...  Skoro strzał w słupek jest uznawany za niecelny, to przegrywamy po niecelnym strzale Słowaków... i mamy jak u Bahdaja "Do przerwy 0:1"... oby koniec tego meczu był taki sam jak w książce...

46' Ależ początek drugiej połowy. Akcja lewą strona i Karol Linetty pakuje piłkę do siatki 1:1. Klich do Rybusa, Rybus do Linetty'ego i mamy remis.
50' Polacy odmienieni... kolejne dwie groźne akcje... Co ten trener im powiedział w szatni?
53' Glik strzela głową ponad bramką... ale Słowacy też się odgryzają - Haraslin strzela obok.
58' Lewandowski strzela z wolnego... i trafia... w mur.
59' Seria dwóch rzutów rożnych dla naszego zespołu nie przynosi efektu.
60' Pierwszy kwadrans drugiej połowy z wyraźną przewagą Polaków, którzy ambitnie próbują wyjść na prowadzenie.
62' Druga żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka i... gramy w dziesięciu...
67' Impet naszego zespołu z początkowej fazy drugiej połowy wyraźnie osłabł, a Słowacy spokojnie wymieniają podania i wydają się być zadowoleni z remisu... Czyżby ten mecz miał zakończyć się remisem 1:1?
68' Haraslin strzela w boczną siatkę... zaczyna to wyglądać coraz gorzej...
69' I stało się 1:2 po strzale Milana Skriniara... po rzucie rożnym. Kolejny gol stracony po stałym fragmencie gry... szkoda.
74' Przemek Frankowski i Tymoteusz Puchacz wchodzą za Linetty'ego i Rybusa.
80' Zostało 10 minut nadziei...
85' Strzał Puchacza... nie tym razem... za wysoko. Na boisko wchodzą Jakub Moder i Karol Świderski... schodzą Mateusz Klich i Piotr Zieliński. Czy to może jeszcze coś zmienić?
88' Groźna akcja Polaków po rzucie rożnych. Świderski i Lewandowski próbowali główkować, ale tylko musnęli piłkę...
90' Doliczony czas gry, czas nadziei, czy uzasadnionych...
91' Ale szansa - Jan Bednarek strzela centymetry obok słupka, mogło być 2:2, a jest wciąż 1:2.
93' Strzał Świderskiego... broni Dubravka i koniec nadziei - przegrywamy ze Słowacją 1:2.

A w drugim meczu naszej grupy Hiszpania bezbramkowo zremisowała ze Szwecją.

***

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka Euro 2020

EURO 2020: Turcja-Włochy 0:3 (minuta po minucie)

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 20:50
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczął mecz Turcja-Włochy w Rzymie.

Polacy przegrali pierwszy mecz na EURO ze Słowacją. Teraz czekają ich jeszcze dwa mecze grupowe z Hiszpanią i Szwecją. Mistrzów Europy poznamy 11 lipca po finale na Wembley w Londynie.

Sportowe podsumowanie dnia - 12 czerwca 2021.