Polskie Radio
Section05
mecze

"Postaramy się rozegrać go na terenie neutralnym". Minister sportu o meczu barażowym Polska-Rosja

- Będziemy się starać o to, przynajmniej takie mam zapewnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby w wersji minimalnej rozegrać ten mecz na terenie neutralnym. Jeżeli nie będzie na to zgody ze strony Federacji Rosyjskiej, będziemy wówczas zastanawiać się, co robić - tak o zaplanowanym na 24 lutego w Moskwie meczu barażowym powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Rosja mecze uefa fifa PZPN Piłka nożna kamil bortniczuk ŚWIAT

Krystyna Radzikowska. Poznaj prawdziwą królową gambitów

Długo musiała walczyć o pozycję i uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie zawodowych szachów, i to nawet wtedy, gdy jako wielokrotna szachowa mistrzyni Polski brała udział w eliminacjach do mistrzostw świata. W ostatnim wywiadzie mówiła o sobie i swoich koleżankach: "byłyśmy pionierkami polskich szachów kobiecych".
Zobacz więcej na temat:  szachy netflix historia Polski HISTORIA historia PRL PRL II wojna światowa Lwów Gliwice mecze turniej serial telewizja literatura książki olimpiada

El. MŚ 2022 El. MŚ 2022: "Polacy popsuli samozadowolenie Anglików". Skandynawskie media komentują wynik meczu

Remis 1:1 w meczu Polski z Anglią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata odnotowany został w Skandynawii jako sukces Biało-Czerwonych i niepowodzenie gości. Media zwracają uwagę na zimną krew Roberta Lewandowskiego, który tym razem gola nie zdobył, ale dograł Damianowi Szymańskiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mecze SPORT mistrzostwa świata Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Anglii Katar 2022

"Genialne wejście i piękna bramka Damiana Szymańskiego". Premier o meczu z Anglią

"Anglicy to historycznie chyba nasz najtrudniejszy rywal, ale remis muszą uznać za szczęśliwy. Jest potencjał, jest drużyna. I możemy oczekiwać jeszcze więcej" - napisał premier Mateusz Morawiecki w środę, po zakończonym remisem 1:1 meczu Polska - Anglia w Eliminacjach Mistrzostw Świata 2022.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Piłka nożna mecze Andrzej Duda reprezentacja Polski mistrzostwa świata Katar 2022 reprezentacja Anglii

Policja zapobiegła "ustawce" kibiców Legii i Dinama. "Byli przygotowani na konfrontację"

- Dzięki wspólnym działaniom policjantów z garnizonu łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego i Komendy Stołecznej Policji, nie doszło do "ustawki" a chorwaccy kibice opuścili bezpiecznie teren Polski - przekazał podkom. Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego Komedy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo SPORT policja mecze Piłka nożna pseudokibice Legia Warszawa