Popołudniowy przegląd sportowy - 5 listopada 2021.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 5 listopada 2021
Anhelina Łysak
Anhelina Łysak Foto: Rafał Oleksiewicz / Polska Liga Zapaśnicza

Anhelina Łysak, która w czwartek zdobyła złoty medal mistrzostw świata do lat 23 w zapasach, zupełnie nie spodziewała się, że wszystkie walki w turnieju wygra z tak dużą przewagą. A pokonała kolejno Niemkę Anne Nuernberger 10:0, Rosjankę Anastasiję Sidelnikową 11:0, Węgierkę Annę Szel 6:1 i w finale Ukrainkę Sołomiję Winnyk 7:2.

Posłuchajcie w dźwiękowej wersji Przeglądu, co Anhelina powiedziała o swoim starcie w mistrzostwach i o finale, w którym zmierzyła się z koleżanką. Tam też informacje o sukcesie Huberta Hurkacza i piłkarskim Pucharze Polski.

Medal Anheliny Łysak to drugi polski krążek rozgrywanych w Belgradzie mistrzostw świata U-23. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanął w stylu klasycznym Szymon Szymonowicz.

***

Piłkarze Legii przegrali u siebie w meczu czwartej kolejki Ligi Europy z Napoli 1:4.

To będzie trudny sezon... walki o olimpijskie kwalifikacje, który zwieńczony może być dobrym startem w Pekinie.

Rozlosowano pary 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.