Lekkoatletyczne rozczarowania (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 23:00
Tyczkarki i Małachowski daleko, biegacze i Tymińska blisko ale poza podium lekkoatletycznych mistrzostw świata.

To nie tak miało być. We wtorek liczyliśmy na kilka medali mistrzostw świata i wydawało się, że są to oczekiwania jak najbardziej uzasadnione. Skończyło się na rozczarowaniu i zerowym dorobku medalowym...

Nasze tyczkarki - Anna Rogowska i Monika Pyrek, nie wzięły przykładu z kolegów po fachu, którzy wyśmienicie zaprezentowali się w skoku o tyczce mężczyzn i skakały... słabiuteńko. Obie zaliczyły zaledwie 4,55 zajmując wspólnie 10. miejsce w końcowej klasyfikacji. Gorycz porażki poczuła też Jelena Isinbajewa - jedynie 4,65 i... szóste miejsce, a mistrzynią świata została Brazylijka Fabiana Murer - 4,85 m.

 

 


Fatalnie rozpoczął też swój występ Piotr Małachowski - zaledwie 58,28 metra. Na domiar złego drugi rzut miał spalony i pozostała mu ostatnia szansa zakwalifikowania się do finałowej ósemki. W trzeciej próbie Małachowski rzucił 63,37 co dawało upragnione ósme miejsce. Niestety, rzucający po nim Hindus przerzucił Polaka i wicemistrz świata z Berlina  rywalizację o medale mógł oglądać już tylko z boku. Ostatecznie zajął dopiero 9. miejsce. Gdyby w finale można zaliczyć wynik z kwalifikacji... (Małachowski miał w nich 65,48)... Wygrał Niemiec Robert Harting (68,97), a trzeci w klasyfikacji reprezentant Indii Eshan Hadadi miał 66,08, czyli niemal tyle samo co bez wysiłku Małachowski rzucił w kwalifikacjach.

 

 W finale biegu na 800 metrów mieliśmy dwóch reprezentantów - Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota. Zakończyło się na czwartym miejscu Lewandowskiego (1,44,80) i szóstym Kszczota (1,45,25). Wygrał faworyt Kenijczyk David Rudisha - 1,43,91.

 

 


W tej sytuacji uwaga polskich kibiców skupiła się na tej mającej najmniej szans na medal - siedmioboistce Karolinie Tymińskiej. Polka walczyła ambitnie - poprawiła rekordy życiowe w aż trzech konkurencjach  oraz w siedmioboju. Uzyskując wynik 6544 pkt, który dał bardzo dobre czwarte miejsce. Do brązowego medalu zabrakło niewiele - 28 punktów.

 

 Darek Matyja

Czytaj także

Nie wszystko złoto - pogrom faworytów i szanse medalowe lekkoatletów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 08:55
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują sportowe wydarzenia weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Wojciechowski "pokerzystą" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 08:21
Reprezentant Polski został mistrzem świata w skoku o tyczce!!! We wtorek kolejne szanse medalowe Polaków.
rozwiń zwiń