Puchar Polski dla Legii!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 23:58
Legia Warszawa pokonała Ruch Chorzów 3:0 (2:0) w finale Pucharu Polski. Bramki dla stołecznej drużyny strzelili Danijel Ljuboja, Miroslav Radović i Michał Żyro.

Piłkarze Legii obronili Puchar Polski zdobyty przed rokiem. Byli skuteczniejsi i lepiej przygotowani do tego spotkania. Szybko okazało się, że piłkarze Ruchu nie będą sprawiać drużynie z Warszawy zbytnich kłopotów. Legioniści, grając swobodnie, po strzale Danijela Ljuboji zdobyli prowadzenie. Podwyższyli rezultat po pięknej akcji i dokładnym podaniu piłki Michała Żyro do Miroslava Radovicia, który posłał piłkę do siatki rywali. Rezultat mógł być jeszcze korzystniejszy, gdyby Żyro, będąc sam na sam z bramkarzem chorzowian, celniej kopnął piłkę. A tak Michal Peskovic wybił ją poza boisko.

W drugiej połowie piłkarze z Chorzowa zaczęli grać szybciej i składniej. Ich napastnik Andrzej Niedzielan strzelał z sześciu metrów, ale Dusan Kuciak nie dał się zaskoczyć. Legioniści szybko skarcili rywali, podwyższając rezultat po akcji Zyry i do końca grali już tak, jakby to był trening. Tym razem nie było rozrób, ale kibice Legii i Ruchu okrasili finałowe spotkanie skandalicznym zachowaniem. Mimo zaostrzonych rygorów przed wejściem na stadion i licznych apeli spikera, odpalali petardy, race świetlne oraz sztuczne ognie, i to w kierunku murawy boiska. W 69. minucie sędzia przerwał grę na kilka chwil, bo dymy z rac i świec nie pozwalały na kontynuowanie spotkania. W tym czasie piłkarze Legi podeszli do sektorów zajmowanych przez warszawskich kibiców, by ich uspokoić. Pod sektory zajmowane przez kibiców obu zespołów podeszli policjanci, co nie powstrzymało odpalania następnych rac i petard.

Teraz zespołu Ruchu i Legii w pośrednim pojedynku zmierzą się o mistrzostwo Polski. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zespoły tr dzieli zaledwie punkt. Jeżeli podopieczni Macieja Skorży zdobędą komplet dziewięciu oczek w spotkaniach z Jagiellonią, Lechią i Koroną wywalczą mistrzostwo. Jeżeli jednak zaliczą choćby jeden remis, będą musieli liczyć się ze stratą prowadzenia, a w konsekwencji tytułu. Pierwsza runda już w najbliższy weekend.

md

Ponad 6 tys. kibiców, w tym około 3 tys. fanów Legii Warszawa i Ruchu Chorzów przyjdzie na Finał Pucharu Polski. Zostanie rozegrany we wtorek w Kielcach.

Lider ekstraklasy Legia Warszawa we wtorek w Kielcach stanie przed szansą obrony piłkarskiego Pucharu Polski. W finale musi jednak pokonać wicelidera ligowych rozgrywek Ruch Chorzów.