Grupa Yelram wygrała Czwórka Reggae Contest na festiwalu w Ostródzie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 10:00
- Jakiś czas temu zrobiliśmy sobie przerwę i do końca nie byliśmy pewni, czy wrócimy na scenę. Zwycięstwo w konkursie pokazuje, że podjęliśmy bardzo słuszną decycję - opowiadają członkowie  formacji Yelram.
Audio
  • Czwórka w Ostródzie - co działo się na święcie muzyki reggae? (cz.1) (PlenAir/Czwórka)
  • Czwórka w Ostródzie - co działo się na święcie muzyki reggae? (cz.2) (PlenAir/Czwórka)
Czwórka Reggae Contest 2019 - zwycięska formacja Yelram
Czwórka Reggae Contest 2019 - zwycięska formacja YelramFoto: Czwórka/Marta Hoppe

Czwórka Reggae Contest to konkurs dla twórców związanych z jamajsko-pochodnymi dźwiękami. Wydarzenie odbyło się kolejny raz pod szyldem radiowej Czwórki, wieloletniego partnera festiwalu Ostróda Reggae Festival. W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Tabu czy Junior Stress.

Czytaj także
ostróda sikorski maken kolaj 1200.jpg
O kim będzie głośno w polskim reggae?

Organizatorzy Ostróda Reggae Festival promują młodych artystów już od pierwszej odsłony w 2001 roku. W 2013 roku w wyniku podjęcia współpracy z Czwórką, inicjatywa po raz pierwszy odbyła się pod patronatem publicznego nadawcy. Koncert w Czwórce zagrała zwycięska grupa Big Up!, rok później konkurs wygrała formacja SielSKA. Następnie w Ostródzie przez dwa lata odbywał się World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali utwory pod okiem doświadczonych producentów na Jamajce.

Yelram - zwycięzca tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest - wystąpi w studiu radiowej Czwórki, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Ponadto nagrodą w konkursie jest nagranie i promocja singla, realizacja teledysku oraz występ podczas trzech festiwali w 2020 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi. Finał konkursu odbędzie się 14 lipca br. na Red Stage Ostróda Reggae Festival i został poprzedzony głosowaniem słuchaczy.

Więcej informacji: PATRONATY CZWÓRKI >>>

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 20.05

kul


mat.pras./Czwórka/pj/kd

Czytaj także

Ostróda Reggae Festival 2019. Kogo zobaczymy na scenie w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 22:01
Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona Ostróda Reggae Festival. Z tej okazji dwugodzinna audycja "Strefa Dread" w całości została poświęcona artystom, którzy pojawią się przed ostródzką publicznością na czerwonej, zielonej i żółtej scenie. 
rozwiń zwiń