"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Zgłoś swój zespół i wydaj z nami płytę!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 11:16
Czwórka poszukuje młodych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji "Będzie Głośno!". Jedyne warunki? Należy mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu wytwórnią muzyczną. Chętni mogą się zgłaszać od 5 czerwca do 17 lipca 2020 roku.
Wydaj płytę z Będzie Głośno - czwarta odsłona konkursu
"Wydaj płytę z Będzie Głośno" - czwarta odsłona konkursuFoto: Grafika prom.

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Wystartowała czwarta edycja konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Na naszej stronie został uruchomiony formularz umożliwiający przesłanie zgłoszenia. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi pod koniec sierpnia, kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Wyda on debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku 2020 r. w studiu radiowej Czwórki.

PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE >>>

Marta Zalewska 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Marta Zalewska - wydała płytę i zagrała w Czwórce >>>

Nagrodą w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" jest wydanie płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, teledysk do singla promującego debiutancki album, sesja zdjęciowa i promocja na antenie Czwórki i w mediach społecznościowych. ZOBACZ REGULAMIN >>>

- Po sukcesach trzech konkursów, w których nagrodą jest wydanie płyty, z wielką radością ogłaszam, że ponownie dajemy szansę młodym artystom - mówi Damian Sikorski, prowadzący audycję "Będzie głośno!" i pomysłodawca akcji. - Do pierwszego konkursu zgłosiło się ponad stu artystów, zespołów i solistów, tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, a nawet muzykę klasyczną. W drugiej odsłonie tych zespołów było już prawie dwieście, w trzeciej blisko trzysta.

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiego krążka "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, czyli wokalistka, kompozytor i multiinstrumentalistka. Trzecią edycję zwyciężyła Sara Kordowska - autorka tekstów, muzyki, wokalistka wygrywająca również slamy poetyckie. W październiku 2019 na rynku ukazał się jej debiutancki album "Wszystko i nic".

kordowska sara koncert gal1200.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno! 2019. Koncert Sary Kordowskiej! >>>

W ramach audycji "Będzie głośno!" radiowa Czwórka wydała również dwie płyty składankowe "Będzie Głośno" i "Będzie Głośno Vol.2" z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do konkursów.

***

"Będzie głośno!"  to audycja umożliwiająca nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiego grona odbiorców. Grupy zgłaszające się za pośrednictwem strony radiowej Czwórki zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować swoją twórczość zarówno w rozmowie, jak i w minikoncercie akustycznym. Ponadto utwory tych wykonawców zamieszczane są na liście przebojów "Będzie głośno!", a słuchacze każdego dnia mogą oddawać głosy na muzyków, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści podpowiadający debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwracać uwagę, budując swoją karierę muzyczną. Audycja emitowana jest w każdy piątek od godziny 18 do 20. Czwórki można słuchać w Internecie, w systemie DAB+ oraz w urządzeniach mobilnych przez aplikację.

Partnerem konkursu jest Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.

***

mat. pras./kd

 

 

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń