Ballady wagonowe Jakuba Skorupy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:20
Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów - z zamiłowaniem do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń  życiowych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jakub Skorupa nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a w międzyczasie - napisał sztukę teatralną "Życie męczy". Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje.

Posłuchaj:

W styczniu wypuścił do sieci "Pociągi towarowe" - pierwszą zapowiedź nadchodzącego albumu artysty, który powstaje we współpracy z producentem Kubą Dąbrowskim. - Ten numer to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca i korzeni. Pochodzę z Górnego Śląska, ale moi rodzice są migrantami, którzy w czasach PRL-u przyjechali tutaj do pracy z innych części Polski. To miało też wpływ na mnie. Tak samo jak wszechobecne w tutejszym krajobrazie pociągi towarowe z węglem, który jest skarbem i przekleństwem tego miejsca - mówi artysta. 

"Pociągi towarowe" / oficjalny kanał YT Jakuba Skorupy

W Czwórce Jakub Sikora przedpremierowo zaprezentuje najnowszy singiel "Wypowiedzenie z korpo".

***

Audycja "Wszystko gra" już w środę (12.05), o godzinie 9.05. Zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

Król dziękuje. "Nowa płyta to laurka dla fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:30
- Cały czas jestem świadomy tego, co robię, ale był taki moment, kiedy wydawało mi się, że, żeby się spełniać, nie potrzebuję "głasków" od odbiorcy. Liczył się sam akt tworzenia. Teraz jestem już w innym punkcie. Moją muzykę "dopełnia" obecność słuchacza. I za tę obecność bardzo mu dziękuję - mówi Błażej Król. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od żyrafy do "Patyczaka". Jak debiutowały Pustki?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 14:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem jest to "Patyczak" - utwór z debiutanckiej płyty zespołu Pustki.
rozwiń zwiń