Jakub Jamrozek wyróżniony przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 12:30
Dziennikarz Czwórki i autor audycji "Strefa Prywatna" otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2022 w kategorii Radio.
Jakub Jamrozek
Jakub JamrozekFoto: Czwórka

Jury doceniło Jakuba Jamrozka za "wysoki poziom podejmowanych tematów prozdrowotnych oraz ich walory edukacyjne i informacyjne oparte na medycynie faktu, a także przystępność przekazu i znaczenie dla zdrowia publicznego".  

Ogólnopolski Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku organizowany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. W rywalizacji biorą udział dziennikarze zajmujący się tematyką zdrowotną. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja i Internet. Celem konkursu jest promowanie zdrowego trybu życia i edukowanie społeczeństwa na temat chorób cywilizacyjnych.

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 100 dziennikarzy, nadesłano 1200 prac, w tym 170 audycji. Jakub Jamrozek otrzymał wyróżnienie w kategorii RadioTegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się 27 stycznia w Warszawie.

Gala wręczenia nagród w Konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2022. Gala wręczenia nagród w Konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2022.

To nie pierwsza nagroda naszego dziennikarza w tym konkursie - w 2018 zajął pierwsze miejsce w kategorii głównej "Dziennikarz Medyczny Roku", a w 2019 i 2020 roku został w tej kategorii wyróżniony. Jakub Jamrozek na swoim koncie ma też nagrody w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. Został doceniony przez jury m.in. za audycję o uzależnieniu od hazardu czy pornografii internetowej. 


Jakub Jamrozek z wyróżnieniem w Konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2022. Jakub Jamrozek z wyróżnieniem w Konkursie na Dziennikarza Medycznego Roku 2022.

Sprawdź też:

Jakub Jamrozek to gospodarz autorskiej psychologicznej audycji "Strefa prywatna", którą współtworzy razem z wydawcą Justyną Janas i dziennikarką Weroniką Puszkar. Wraz z zaproszonymi gośćmi: psychologami, terapeutami i seksuologami, dziennikarz porusza m.in. tematy relacji, uzależnień, konfliktów, problemów i wartości. Jakub Jamrozek jest również autorem audycji "Zaklinacze czasu" o tematyce historycznej (sobota, godz. 14.00).

Na audycję "Strefa Prywatna" Czwórka zapraszamy od poniedziałku do czwartku o 20.00.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka Jakub Jamrozek