Soul w negliżu. Kasia Konstance i Dylan Jones

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 20:00
Wokalistka, autorka tekstów i flecistka Kasia Konstance wydała nowy singiel. W utworze "Don't Call Me (On My Birthday)" na trąbce zagrał Dylan Jones z zespołu Ezra Collective.
Kasia Konstance
Kasia KonstanceFoto: Karolina Wielocha

Piosenka zagłębia się w temat nieszczerości, gdzie ludzie udają, że zależy im tylko wtedy, gdy jest to dla nich wygodne. Dotyka również idei uzyskania jasności w życiu, być może poprzez transformujące doświadczenie i naukę wyciszania negatywnej energii lub złych wibracji.

Piosenki Kasi Konstance grali w radiu BBC Gilles Peterson i Jamz Supernova, a w pracy nad materiałem na mini-album artystkę wspierał znany brytyjski gitarzysta i producent muzyczny Beau Diako, który ma na koncie współpracę m.in. z Jordanem Rakei. Swoje partie dogrywali również trębacz Ife Ogunjobi (Ezra Collective), klawiszowiec Lorenz Okello-Osengor (Steam Down) i Madeleine Jones, która należy do koncertowego składu Arlo Parks. W utworze "You Never Do" gościnnie udzielił się raper Kinkai.

- Wydawało mi się, że na polskiej scenie muzycznej nie będzie miejsca dla moich piosenek. To spowodowało, że zaczęłam myśleć o Londynie. Przyjechałam do tego miasta, żeby posłuchać moich idoli na żywo, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. EP-ka "Cosmic Dust" to - w pewnym sensie - egzamin z tego, czego się nauczyłam - wspominała w Czwórce artystka. Kasia Konstance w Londynie studiowała biznes muzyczny. - To był kierunek niedostępny wówczas na polskich uczelniach. I choć wiedza, którą zdobyłam, nie daje gwarancji na sukces w tej branży, to jednak nauczyłam się, jak bardzo ważne są kontakty i znajomości z innymi - opowiadała. W najnowszym singlu artystki gościnnie wystąpił Dylan Jones z zespołu Ezra Collective.

Kasia Konstance - Don't call me (on my birthday) ft. Dylan Jones | Kasia Konstance

***

Na "Departament tańca" - w sobotę (03.06) o godz. 20.00 - zaprasza Ula Kaczyńska

kul


Czytaj także

Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:30
"Zima" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Pauliny Przybysz. - Napisałam ją w ubiegłym roku, podczas prawdziwej, śnieżnej zimy. Wyprowadziłam się z miasta, zamieszkałam w lesie, piosenki powstawały między długimi spacerami i kolejnymi odcinkami "Gry o Tron". Dużo w nich psychicznego miotania - opowiada artystka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"DD EP". Dominika Płonka w siedmiu numerach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 16:00
- Przez długi czas myślałam, że nie zaśpiewałabym utworu, który nie ma mojego tekstu. Że słowa napisane przez innego człowieka nie będą ze mną rezonować. Ostatnio pojawiła się jednak propozycja, na tyle intrygująca, że być może zmienię zdanie w tej kwestii. Dlatego staram się nie nadużywać słów "nigdy" i "na zawsze". Wolę stawiać na emocje – opowiada Dominika Płonka.
rozwiń zwiń