Prawie lato pop-up Czwórki. Moc atrakcji w długi czerwcowy weekend

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2024 10:00
Od 30 maja do 2 czerwca Czwórka serwuje specjalne program - plenerowe audycje, festiwalowe brzmienia i kulturalne polecajki. W roli prowadzących audycje usłyszeć można m.in. Matyldę Damięcką i Radka Łukasiewicza, przy mikrofonie zasiadł też Marcina "Del M" Jankowskiego, laureat ostatniej odsłony konkursu "Wygraj płytę z Będzie głośno!".
Prawie lato pop-up w Czwórce. Sprawdź, co mamy w programie.
Prawie lato pop-up w Czwórce. Sprawdź, co mamy w programie.Foto: mat.promoc.

- Czwórka w nowej odsłonie zaskakuje. Tak, jak nasze Słuchaczki i Słuchacze nie lubimy rutyny, dlatego kolejny raz zapraszamy na audycje specjalne, tym razem w "czerwcówkowy" długi weekend. Pod hasłem "Prawie lato pop-up" kryją się audycje na żywo z imprez i miejsc, którym patronuje Czwórka. Będziemy na Electrum Up To Date Festival w Białymstoku i w Pokoju na lato w Warszawie. Zagramy inaczej niż zwykle, a naszą antenę przejmą wyjątkowi goście, tym razem jako gospodarze. W niedzielę 2 czerwca autorską audycję w Czwórce poprowadzą Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz - zapowiadała dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik-Kluge.

Warto przyjrzeć się bliżej radiowemu rozkładowi jazdy Czwórki na kolejny długi weekend. W niedzielę 2 czerwca od 21.00 specjalna autorska audycja duetu Matylda&Łukasiewicz. Znani z doskonałych koncertów i występów artyści tym razem zabiorą słuchaczy do świata swoich inspiracji muzycznych.


"Pokój na lato" to letnia przestrzeń, która powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. Stamtąd będziemy nadawać audycję specjalną. "Pokój na lato" to letnia przestrzeń, która powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. Stamtąd będziemy nadawać audycję specjalną.

Czwórka na długi weekend naszykowała cztery audycje plenerowe. Czwartek, 30 maja zawitaliśmy z mikrofonem do "Pokoju na lato". W audycji "(S)pokój w Pokoju" (15.00-18.00) Kasia Dydo wspólnie z gościniami i gośćmi zastanawiała się nad tym, jak szukać ukojenia i wyciszenia w miejskim zgiełku. Czwórka oraz Program 3 Polskiego Radia są patronami medialnymi "Pokoju na lato", plenerowej miejscówki Muzeum Powstania Warszawskiego.

W piątek, 31 maja "Lato start na Up To Date" - od 21.00 na antenie królowały elektroniczne bity prosto z Białegostoku. Nadawaliśmy prosto z Up to Date, popularnego festiwalu muzycznego, któremu patronuje Czwórka. Kamil Jasieński sprawdzał jak się bawiła publiczność oraz rozmawiał z gwiazdami i organizatorami wydarzenia. 

W Czwórce nie zabraknie relacji z Electrum Up to Date, który odbywa się pod naszym patronatem. W Czwórce nie zabrakło relacji z Electrum Up to Date, który odbywa się pod naszym patronatem.

Sobota i niedziela w Czwórce miną pod znakiem plażowania i pływania. 1 czerwca od 12.00 "Dość leżakowania", czyli Jeremi Angowski prosto z plaży w Rewie, gdzie spotkał się z najlepszymi polskimi surferami, a 2 czerwca od godz. 9.00 "H2O" Piotra Galusa, czyli słoneczne pozdrowienia znad Zalewu Zegrzyńskiego. Prowadzący audycję wraz z zaproszonymi gośćmi opowiedzą o wodnych atrakcjach lata i bezpieczeństwie podczas zabaw i sportów nad wodą.


Audycję "H2O" nadamy wprost znad Zalewu Zegrzyńskiego. Audycję "H2O" nadamy wprost znad Zalewu Zegrzyńskiego.

Długi weekend to również specjalne audycje na Dzień Dziecka - wszak każdy z nas trochę się nim czuje, szczególnie latem. Od rana Piotr Firan przypominał kultowe teksty z młodych lat w audycji "Tylko nie w szczepionkę!" (6.00-9.00). Kasia Dydo zabrała słuchaczy w podróż do ukochanych książek z czasów dzieciństwa w audycji "Opowiem Ci bajkę" (9.00-12.00). 

Nie zabrakło specjalnego wydania ulubionej przez słuchaczki i słuchaczy Czwórki audycji Kamila Jasieńskiego "Hejterska 4", tym razem w odsłonie "DzieńDziecierska 4" od godz. 18.00. Dzień Dziecka to również specjalne audycje-prezenty dla słuchaczy "The best of będzie głośno kids" Damiana Sikorskiego i "Dzieci we mgle" Del eMa.


Na słuchaczy Czwórki w długi czerwcowy weekend czeka mnóstwo atrakcji. Na słuchaczy Czwórki w długi czerwcowy weekend czeka mnóstwo atrakcji.

Inne audycje przedstawiały się niemniej atrakcyjnie. 30 maja (godz. 6.00- 9.00) audycja Bartka Koziczyńskiego "Budzikom śmierć" poświęcona była historiom artystów, którzy znani są jako "gwiazdy jednego przeboju", wysłuchaliśmy także "Palcem po mapie" Piotra Firana (godz. 9.00-12.00) - to audycja podróżnicza z przymrużeniem oka. W południe ruszyło "Kino-leniuchowanie". Jeremi Angowski, czwórkowy specjalista od filmów i seriali - polecał najgorętsze premiery sezonu, również te, które można oglądać z perspektywy własnej kanapy.

W czwartkowy wieczór Dj Maken, znany z miłości do brzmień reggae opowiadał o tym, czy muzyka może być wegańska - "Wege muzyka" (18.00-21.00). Po godz. 21.00 nadaliśmy specjalną audycję Redakcji Katolickiej Polskiego Radia pod ważnym tytułem "Boże Ciało. Moje ciało" - była to okazja do refleksji na temat tego, ile uwagi przywiązujemy dziś do duchowości, a ile do cielesności.

Piątek, 31 maja zaczął się mocnym, muzycznym uderzeniem. Kuba Jamrozek zaprosił na włoski poranek "Pasta e basta!" (godz. 6.00-9.00), a w nim nie tylko spotkanie z zakochanymi w Polsce i dumnymi ze swojego pochodzenia Włochami i Polakami, ale również mnóstwo muzyki włoskiej i na poważnie i z uśmiechem (coś dla fanów italo disco i nie tylko).

Źr. Youtube/Felicità - Al Bano & Romina Power (metal cover by Lil Bob feat. Silvy Perathoner)


Marta Zinkiewicz, prowadząca "Dzień z życia 2030" (9.00-12.00) sprawdziła, jak będzie wyglądał dzień powszedni w 2030 roku, a Weronika Puszkar w "Hej! Co masz na sobie?" poszukała odpowiedzi, kto wyznacza trendy w modzie.

Przygotowania do letnich festiwali rozpoczęły się już w piątek, 31 maja audycją "Brzmienie FESTIVALOVE" Michała Daniluka (godz. 15.00-18.00), po którym do tańca przy przebojach z lat 90. zaprosił Dj Bert.

Wyjątkowo rozpoczęła się również niedziela 2 czerwca - "Na zielono" obudziła wszystkich Marta Hoppe, a otwartość na różnorodność zamanifestowana będzie dzięki audycji Michała Piwowarka "Dumni i głośni" (godz.15.00-18.00), która zainauguruje Miesiąc Dumy - Pride Month - niezwykle ważną i tożsamościową inicjatywę środowisk LGBTQ+. Za kulisy polskich wesel zabierze Kuba Jamrozek (wszak czerwiec to miesiąc z "r"), a kulisy życia klubowego bez tajemnic pokaże Kacper Ponichtera w programie "Zeznania świadka klubowego" (18.00-21.00).

W długi czerwcowy weekend nie brakuje również najlepszej Czwórkowej muzyki. 

aw/mat.pras.