Polskie Radio
Section05
Marta Hoppe

Polskie Radio 24 Niebieska transformacja. Niskoemisyjna żywność z mórz i oceanów

- Niebieska transformacja jest odpowiednikiem zielonej transformacji, ale dotyczy mórz i oceanów. U jej podstaw leży założenie, że żywność pochodząca z tych zasobów jest niskoemisyjna. Jednocześnie znamy ich ograniczenia - nie możemy z nich korzystać dowolnie, bez kontroli - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kalinowska z organizacji Marine Stewardship Council. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo morza jedzenie żywność oceany

Petsitter czy hotel dla pupila? Co zrobić ze zwierzakiem, gdy jedziemy na urlop?

Czas urlopu to dla nas czas relaksu. Mniej przyjemnie jest to wydarzenie dla naszych pupili, które zostają w domu same, pod opieką "dochodzącą" lub spędzają ten czas w hotelu dla zwierząt. Jak wyjechać na urlop i zostawić psa lub kota pod najlepszą możliwą opieką podpowiadają w Czwórce catsitterka i właścicielka hotelu dla psów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka zwierzęta wakacje urlop pies kot koty

PANTU Handpan Festival - kojące dźwięki i chillout

Patelnia, UFO, skorupa żółwia - wszystkie te pojęcia można skojarzyć z handpanem. Już niedługo, za sprawą PANTU Handpan Festival, który odbędzie się w Stefanowie, będzie można zgłębić tajniki gry na tym instrumencie i posłuchać, jak brzmi. - Będą liczne warsztaty i dużo kojącej muzyki. Będzie kolorowo - mówi instruktor gry na handpanie Krzysztof Guzewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka handpan festiwal muzyczny lato

Dojrzewanie - ciało i emocje. Rzetelna wiedza w sieci w projekcie "Cześć ciało"

Ruszyła pierwsza bezpieczna, edukacyjna i darmowa przestrzeń w internecie "Cześć ciało". Została stworzona specjalnie po to, by rozmawiać o dojrzewaniu i o tym, co dzieje się w tym czasie z ciałem i emocjami. O projekcie opowiadają w Czwórce Olga Kwiecińska, pomysłodawczyni fundacji Cześć ciało, oraz Michalina Popko, dyrektor zarządzająca.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka młodzież nastolatki emocje dojrzewanie