"Krzyk 4" już w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 11:00
Najnowsza odsłona najbardziej kultowego filmu grozy ostatnich lat już na ekranach kin! Czwórka poleca!

Już 15 kwietnia do kin trafia "Krzyk 4", najnowszy film grozy Wesa Cravena. Patronem obrazu jest Czwórka Polskie Radio!

Na najnowsza część "Krzyku" przyszło nam czekać 11 lat. W tym czasie zmienił się cały gatunek horroru oraz filmów grozy. Wes Craven oraz Kevin Williamson – twórcy sagi oraz autorzy pierwszego "Krzyku" mieli przez sobą trudne zadanie. Czy podołali? Możecie się o tym przekonać od 15 kwietnia. "Krzyk 4" jest już grany w polskich kinach. Dodamy, że polska premiera odbywa się tego samego dnia, co amerykańska.

Wes Craven jeszcze przed premierą deklarował, że nie ulegnie modzie na restartowanie i odświeżanie klasycznych już dokonań filmowych. Jego intencją była kontynuacja zachowująca wszelkie walory i wysoką jakość poprzednich odsłon serii, ale rzecz jasna nie pozbawiona nowych pomysłów. Zatem w filmie zobaczymy dużą dawkę autoironii, dystansu do siebie, swoich dokonań i gatunku oraz wykaz wszystkiego, co złe w dzisiejszych horrorach. Jak zwykle u Cravena, nie zabraknie również poczucia humoru, które w tej części bawi wyjątkowo mocno.

Przekonajcie się sami. Bilety na film możecie wygrać słuchając Czwórki!

A teraz o fabule "Krzyku 4":
Sidney Prescott, przed laty wplątana w serię makabrycznych zabójstw powraca do Woodsboro. Miasteczko jest ostatnim punktem na trasie promocyjnej jej książki – poradnika dla osób, które miały podobne przeżycia. Sidney spotyka w mieście szeryfa Deweya Rileya oraz dziennikarkę, a dziś pisarkę Gale Weathers. Oboje przeżyli nie jeden krwawy koszmar zgotowany mieszkańcom Woodsboro przez tajemniczego zabójcę. Pojawienie się Sidney obfituje w wiele niespodzianek, jednak największą z nich jest ponowne pojawienie się mordercy w masce. Nie tylko ona sama, ale jej przyjaciele oraz całe miasteczko znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Młode pokolenie na nowo odkrywa zasady zabijania.

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA mod

Czytaj także

Depardieu - im starszy, tym lepszy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 10:54
Na ekrany francuskich kin wszedł film "Niczego nie zapomniałem" z Gerardem Depardieu. Krytycy uznali, że występ aktora w filmie jest jedną z jego najlepszych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokonani - film o życiu i przetrwaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 00:00
Peter Weir, zainspirowany prawdziwą historią polskiego żołnierza, nakręcił film o ucieczce grupy więźniów z sowieckiego łagru na Syberii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko nam reżser filmu "Erratum"opowiada o swoim najnowszym filmie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 00:00
Do kin trafił najlepszy debiut filmowy ostatniego roku, autorski film Marka Lechkiego. Zachęcamy do obejrzenia filmu i przeczytania naszej rozmowy z reżyserem.
rozwiń zwiń